bitcoin
Bitcoin (BTC) $39,006.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,342.34
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $311.74
Ana SayfaKripto Para HaberleriMerkeziyetsiz Binance DEX Borsası Yayınlandı

Merkeziyetsiz Binance DEX Borsası Yayınlandı

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance bugün, şirketin kendi zinciri Binance Chain üzerinde çalışan merkeziyetsiz borsası Binance DEX ‘i resmen yayınladı. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao;

“Merkezi olmayan borsaların, güvenilir ve şeffaf bir finansal sistem sunan yeni olanaklar getirdiğine inanıyoruz. Binance DEX, bakiye saklama merkezi olmadığından, kendi varlıklarınız üzerinde çok daha fazla kontrol sunuyor. Bunun, topluluğumuza yeni bir özgürlük düzeyi getirmesini umuyoruz. Tüm ekosistemi büyütmek için birlikte çalışacağız.”

Binance Chain ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından Binance Coin (BNB), ağ işlemlerine yardımcı olmak ve Binance Chain’deki yerel varlık haline gelmek için ERC-20’den BEP-2’ye geçtiği açıklandı.

Daha önce Binance Chain’de desteklenen cüzdanlar arasında Trust Wallet, Ladger, Enjin, Magnum Wallet, CoolWallet, Coinomi Wallet, Atomic Wallet, ZelCore Wallet, Infinito Wallet, Math Wallet, Ellipal Wallet, Guarda Wallet ve Exodus bulunuyordu.

Bu geliştirilen platform ile kullanıcılar, Binance Chain Explorer’a, web cüzdanına, ortak veri ağına ve API‘lere de erişebilecek.

Binance DEX‘in piyasaya sürülmesi iki aylık bir testnet dönemini takip ediyor. Bu süre zarfında oluşan ticaret rekabeti, kodlama rekabeti ve hata veri programı tarzında yaklaşık 8,5 milyon işlem gerçekleştirildi.

Ardından birkaç yeni güncelleme ve geliştirme yapılarak kullanıcılara sunuldu. Binance DEX gibi, ana ağda ortaya çıkan yeni özelliklerin ve açık kaynak araçların çoğu, Binance topluluğunun katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.85%
$39,006.00
$721.61
Ethereum (ETH)
0.59%
$2,342.34
$13.82