Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Merkeziyetsiz Binance DEX Borsası Yayınlandı

Merkeziyetsiz Binance DEX Borsası Yayınlandı

Dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance bugün, şirketin kendi zinciri Binance Chain üzerinde çalışan merkeziyetsiz borsası Binance DEX ‘i resmen yayınladı. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao;

“Merkezi olmayan borsaların, güvenilir ve şeffaf bir finansal sistem sunan yeni olanaklar getirdiğine inanıyoruz. Binance DEX, bakiye saklama merkezi olmadığından, kendi varlıklarınız üzerinde çok daha fazla kontrol sunuyor. Bunun, topluluğumuza yeni bir özgürlük düzeyi getirmesini umuyoruz. Tüm ekosistemi büyütmek için birlikte çalışacağız.”

Binance Chain ana ağının piyasaya sürülmesinin ardından Binance Coin (BNB), ağ işlemlerine yardımcı olmak ve Binance Chain’deki yerel varlık haline gelmek için ERC-20’den BEP-2’ye geçtiği açıklandı.

Daha önce Binance Chain’de desteklenen cüzdanlar arasında Trust Wallet, Ladger, Enjin, Magnum Wallet, CoolWallet, Coinomi Wallet, Atomic Wallet, ZelCore Wallet, Infinito Wallet, Math Wallet, Ellipal Wallet, Guarda Wallet ve Exodus bulunuyordu.

Bu geliştirilen platform ile kullanıcılar, Binance Chain Explorer’a, web cüzdanına, ortak veri ağına ve API‘lere de erişebilecek.

Binance DEX‘in piyasaya sürülmesi iki aylık bir testnet dönemini takip ediyor. Bu süre zarfında oluşan ticaret rekabeti, kodlama rekabeti ve hata veri programı tarzında yaklaşık 8,5 milyon işlem gerçekleştirildi.

Ardından birkaç yeni güncelleme ve geliştirme yapılarak kullanıcılara sunuldu. Binance DEX gibi, ana ağda ortaya çıkan yeni özelliklerin ve açık kaynak araçların çoğu, Binance topluluğunun katkılarıyla gerçekleştirilmiştir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı...

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...