bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,759.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,854.72
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.57
Ana SayfaKripto Para HaberleriMetaMask 5 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

MetaMask 5 Milyon Aktif Kullanıcıya Ulaştı

ConsenSys’e ait bir Ethereum cüzdanı olan MetaMask, aylık 5 milyon aktif kullanıcıyı geçtiğini açıkladı.

ConsenSys, merkezi olmayan finans ve değiştirilemez token uygulamalarının artan kullanımı sayesinde MetaMask’ın son altı ayda beş kat büyüdüğünü söyledi. Ekim 2020’de MetaMask, 1 milyonun üzerinde kullanıcıya sahipti.

Bununla birlikte ConsenSys, artan sayıda kullanıcının MetaMask Swaps özelliğini kullandığını söyledi. Geçtiğimiz Ekim ayında piyasaya sürülen özellik, kullanıcıların merkezi olmayan borsalar, toplayıcılar ve piyasa yapıcılar arasında doğrudan cüzdanlarından token takas etmelerine olanak tanıyor.

ConsenSys, takasların ardında NFT’lere erişmenin Ethereum cüzdanı için en popüler ikinci kullanım durumu olduğunu da açıkladı.

En büyük pazarlara gelince, Hindistan ve Endonezya’nın her ikisi de cüzdanın mobil benimseme konusunda ilk 5 ülke arasında yer alıyor. Bununla birlikte Vietnam ve Nijerya’nın da ilk 10’da yer aldığı belirtiliyor.

“Artan bir şekilde, bu insanlar ek bir gelir elde etmek veya uzun vadeli yatırımlar yapmak için MetaMask kullanıyor. Birçoğu yerel bankacılık sistemine erişemiyor ve bu nedenle tasarruf hesabı olarak hareket etmek için alternatif teknolojiye ihtiyaç duyuyor.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.37%
$41,759.00
$1,407.28
Ethereum (ETH)
5.13%
$2,854.72
$146.45