bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,682.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,846.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $335.00
Ana SayfaKripto Para HaberleriMetaMask Cüzdan Kullanıcılarına Dolandırıcılık Uyarısı!

MetaMask Cüzdan Kullanıcılarına Dolandırıcılık Uyarısı!

Siber güvenlik, günümüzün dijital dünyasında vazgeçilmez hale geldi. Bilişim teknolojisi ilerledikçe, siber tehdit olasılığı da artmaya devam ediyor. Bu nedenle, verileri güvende tutma sorunu da kripto para borsaları ve elektronik cüzdanlar için önemli bir öncelik haline geliyor.

İşte bu sorundan muzdarip olan biri de Ethereum cüzdan sağlayıcısı MetaMask. Kısa süre önce sosyal medya platformunda yeni bir kimlik avı bot etkinliği hakkında tweet atan cüzdan sağlayıcısı, kullanıcıları yeni bir kimlik avı botu konusunda uyardı.

kripto cüzdan sağlayıcısından gelen uyarıya göre bu bot, kullanıcıların bir Google doküman formuna bilgi girmesi gereken sahte bir anlık destek portalına yönlendirerek kullanıcıların başlangıç ​​ifadelerini çalmaya çalışıyor. Bu sözde belge, kullanıcıların kripto cüzdanları için gizli olan kurtarma ifadesi talep ediyor.

Ancak resmi tweet’e göre kripto cüzdan sağlayıcısı, bu tür kimlik avı saldırılarından kaçınmanın kolay bir yolu olduğunu ve uygulamasının kendi içindeki “Yardım Al” seçeneğinden destek aramanın gerektiğini de söylüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.64%
$41,682.00
$1,517.22
Ethereum (ETH)
5.46%
$2,846.24
$155.40