bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,465.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,058.16
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $289.02
Ana SayfaYeni BaşlayanlarBitcoinMiami Belediye Başkanı Çinli Bitcoin Madencilerini Miami'ye Davet Ediyor

Miami Belediye Başkanı Çinli Bitcoin Madencilerini Miami’ye Davet Ediyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, şu anda Çin’de baskı altında olan Bitcoin madencilerinin Miami’ye gelebileceğini belirtti.

Çinli yetkililer, Çin’deki kripto para madenciliğine baskı yaparken, birçok şirket yeni yerler bulmak için çabalıyor. Tüm BTC madenciliğinin yarısından fazlası Çin’de gerçekleştiğinden, bu doğal olarak toplu bir göçe yol açıyor. Bunun ışığında Suarez, bu madencilerin Miami’ye gelmesinde karşılıklı yarar sağlamak için büyük bir fırsat görüyor.

“Şehrimizin rekabet etme fırsatına sahip olduğundan emin olmak istiyoruz. Birçok şirketle konuşuyoruz ve onlara burada olmanızı istiyoruz diyoruz.”

Miami’nin Ucuz Nükleer Enerjisi

Bir teçhizat ve iyi bir internet bağlantısının yanı sıra madencilik şirketlerini en çok endişelendiren şey enerji maliyetleridir. Örneğin bazı şirketler, ülkedeki sübvansiyonlu elektrik fiyatı nedeniyle Arjantin’de yer açmayı düşünüyor.

Bitcoin Madenciliği

Bu arada Miami, şehrin ucuz nükleer enerji arzını teşvik ederek bazı madenci göçmenlerini ülkelerine geri göndermeyi umuyor. Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre, şehirde saatte ortalama kilovat elektrik 0,10 dolar, ulusal ortalama ise 0,13 dolar. Bu düşük oranlara rağmen Suarez, fiyatı daha da aşağı çekmek için Florida Power & Light Company ile görüşüyor.

“Bunun ne kadar önemli olduğunu anlıyoruz. Madenciler saatte belirli bir kilovat fiyatına ulaşmak istiyorlar. Bu yüzden onlarla bu konuda çalışıyoruz.”

Şehre güç sağlayan Turkey Point Nükleer Santrali, Belediye Binası’na bir saatten daha kısa bir mesafede bulunuyor. Nükleer enerji, doğal gazdan sonra Florida’daki en büyük ikinci elektrik kaynağı.

Suarez bir süredir kripto paraların destekçisiydi ancak şehir adına hamleler yapmaya ancak son zamanlarda başladı. Şubat ayında, BTC uygulama kararı Miami Şehir komisyonu tarafından resmen onaylandı. Onaylanan bu teklif, çalışanlara maaşlarının bir kısmının BTC olarak ödenmesine izin verirken, sakinler bunu ücret ve vergi ödemek için kullanabilecekler.

Belediye Başkanı’nın eğilimlerinin yanı sıra, son zamanlarda şehirde kripto para birimleri yoğun bir şekilde öne çıktı. Bu ayın başlarında, şimdiye kadar gerçekleşmiş en büyük BTC konferansı Miami’de yapıldı. Buna ek olarak, tamamen kripto kullanmak için en pahalı emlak işlemi de yakın zamanda Miami’de gerçekleşti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.5%
$32,465.00
$162.33
Ethereum (ETH)
2.82%
$2,058.16
$58.04