bitcoin
Bitcoin (BTC) $47,417.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,925.88
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $537.15
Ana SayfaGenelMichael Saylor: Bitcoin ETF'leri, Altın ETF'lerini Geride Bırakacak

Michael Saylor: Bitcoin ETF’leri, Altın ETF’lerini Geride Bırakacak

Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin ETF’ler hakkında yorum yaptı. Saylor’a göre, BTC ETF’lerinin geleceği çok parlak.

Geçtiğimiz ay devreye giren ve SEC tarafından izin verilen Bitcoin ETF’ler konusunda sıkı bir BTC takipçisi olan Michael Saylor da bir yorum yaptı. Saylor, birkaç yıl içerisinde bu ETF’lerin piyasaları kasıp kavuracağını savundu.

Bitcoin ETF

Altın ETF’leri BTC’nin Gölgesinde Kalacak

Bitcoin ETF’leri konusunda dev bir adım atan ve borsalarda listelenmesine izin veren SEC, daha sonra bu kararından dolayı pişmanlık yaşasa da Michael Saylor, bu konuda böyle düşünmüyor. Saylor, birkaç yıl içerisinde Bitcoin ETF’lerinin Altın ETF’lerini dönüştüreceğini söyledi. Sözlerine açıklık da getiren Saylor, Bitcoin ETF’lerinin bu dönemde tamamen Altın ETF’lerin yerini alacağını belirtti.

MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in Batı dünyası için birincil varlık sınıfı olarak ortaya çıkacağını ve sonunda hisse senedi endeksini takip eden 425 milyar dolarlık SPDR S&P 500 ETF Trust’ın yerini alacağını söyledi. Saylor, sözlerine şöyle devam etti:

“Bunu yapmak için spot ETF’ye ihtiyacınız var. Ve bu spot ETF’ler bir kez yuvarlandığında, milyarlarca, sonra on milyarlarca, sonra yüz milyarlarca, sonra da trilyonlarca doların onlara aktığını göreceksiniz.”

Vadeli İşlemlere Bağlı Bitcoin ETF’leri Düşük Tekliflerdir

ABD piyasalarında şu anda işlem gören iki Bitcoin ETF’i var. İlk başlatan ProShares ve ardından gelen Valkyrie ile birlikte Bitcoin’in harekete geçtiğine dikkat çeken Saylor,  vadeli işlemlere dayalı Bitcoin ETF’lerinin daha düşük teklifler olduğunu, ancak hiçbir şeyin olmamasından daha iyi olduğunu söyledi.

Saylor ayrıca, büyük oyuncuların varlık sınıfına katılması için düzenlenmiş bir çerçeve sağladıkları için ETF’lerin kurumsal için doğru seçim olduğunu da sözlerine ekledi. Saylor, önümüzdeki yıllarda Bitcoin ETF’lerine trilyonlarca dolarlık kurumsal para geldiğini görüyor.

Coin Metrics Kurucusu Nic Carter da Konu ile İlgili Yorum Yaptı

Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, vadeli işlemlere dayalı ürünlerin daha düşük olduğunu söyledi. Not etti:

“Spot Bitcoin ETF’leri, “tüm zamanların en sıcak emtia ETF lansmanı olacak ve muhtemelen bir ay içinde 100 milyar doların üzerinde varlık çekecek”.

Carter, spot Bitcoin ETF’lerinin Kanada gibi diğer ülkelerde zaten başarılı bir şekilde ticaret yaptığını kaydetti. Ekledi: “Harika çalışıyorlar. Açıkça var olması gereken ve her türlü farklı yatırımcı için hayatı son derece kolaylaştıracak bu ürünü onaylamak için burada en üst seviyelerdeki suskunluğun bir açıklaması yok ”

Çarşamba günü erken saatlerde, iki ABD Kongre üyesi, ABD SEC Başkanı Gary Gensler’e, vadeli işlem bağlantılı emsallerine göre neden daha yatırımcı dostu olduklarını açıklayan spot Bitcoin ETF’yi onaylamasını öneren bir mektup kaleme aldı.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
16.91%
$47,417.00
$8,018.21
Ethereum (ETH)
14.4%
$3,925.88
$565.33