bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,816.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,990.76
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.59
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMicrosoft Başkanı, Şirketin Bir Gün Bitcoin Alma Olasılığını Yok Saymadı

Microsoft Başkanı, Şirketin Bir Gün Bitcoin Alma Olasılığını Yok Saymadı

Microsoft başkanı Brad Smith, CNN ile yaptığı bir röportajda şirketin bir gün Bitcoin alma olasılığını yok saymadı.

ABD’nin en büyük ikinci şirketi olan Microsoft’un başkanı Brad Smith‘e göre, şirketin yakın zamanda Bitcoin’i bilançosuna eklemek için bir planı yok fakat yatırım konusunda fikirlerinin değişebileceğini de ima etti.

Brad Smith ile ilgili görsel sonucu
Brad Smith

Microsoft’un Tesla’nın Bitcoin’e yaptığı 1,5 Milyar Dolar’lık yatırımın ardından herhangi bir kripto para birimi satın alma planını tartışıp tartışmadığı sorulduğunda, Microsoft başkanı bu tür tartışmalardan haberdar olmadığını söyledi:

“Bitcoin hakkında yeni bir konuşma duymadım. Ama şunu söylememe izin verin, Bitcoin ile ilgili yatırım politikamızı değiştirirsek, öğrenecek ilk veya en azından ikinci kişi siz olacaksınız.”

Bitcoin’in piyasa değeri, en büyük Amerikan şirketlerinden bazılarını geçmek için giderek yükseliyor. Bitcoin piyasa değeri, şirketin devasa Bitcoin yatırımını açıkladıktan kısa bir süre sonra Tesla’nın değerini aştı.

Bitcoin fiyatının bugün 51.000$’ın üzerine çıktığı tarihsel hareketinin ardından, Bitcoin’in piyasa değeri bu yazı yazılırken 948 Milyar Dolar seviyesine ulaştı.

12 Şubat’ta JPMorgan Chase eş başkanı Daniel Pinto, şirketin artan talep nedeniyle sonunda Bitcoin’e dahil olması gerektiğini söylemişti. Daha önce JPMorgan stratejistleri, Tesla’nın BTC satın almasının Bitcoin’in yüksek volatilitesi nedeniyle birçok benzer yatırımı tetiklemeyeceğini savunmuştu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.13%
$58,816.00
$1,840.94
Ethereum (ETH)
4.31%
$3,990.76
$172.00