Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Microsoft, Bitcoin'i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Tekrar Başladı

Microsoft, Bitcoin’i Ödeme Yöntemi Olarak Kabul Etmeye Tekrar Başladı

Microsoft, kullanıcılarının, Bitcoin’i bir kez daha kullanımına izin verecek. Şirket, artan işlem ücretleri ve dövizdeki istikrarsızlığın yol açtığı endişeler nedeniyle Bitcoin ile ödeme yöntemini askıya almasından kısa bir süre sonra, işlemlere yeniden izin veriyor.

Microsoft, 2014’te Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak kabul etmeye başladı. Ancak, bu durdurmaya karar verdikleri ilk sefer değil. Benzer olaylar, bu hafta bir kez daha gerçekleşmişti. Bundan önce 2015’te ve 2016’da da bitcoin ile ödeme yöntemi askıya alınmıştı. Microsoft, Bitcoin’in bu hafta pozisyonlarını meşrulaştırırken yaşadıkları çok değişken durumları ile ilgili endişelerini belirtti.

 

Ödeme yöntemi olarak Bitcoin kullanıldığında, Microsoft yalnızca kullanıcıların Windows ve Xbox mağazalarındaki oyunlara, filmlere ve uygulamalara erişmesine izin veriyor. Bunun yanında, Bitcoin’i kullanarak Microsoft hesaplarına eklenen bakiyenin iadesi mümkün değil.

Şirketin bir temsilcisine göre, hizmetin restorasyonu, daha düşük Bitcoin miktarlarının müşterilerin kullanımına sunulmasını sağlamak içindi.

Bitcoin ağı şu anda saniyede yaklaşık dört işlem onaylıyor ve işlem ücretlerinin kontrol edilemeyecek şekilde yükselmesine ve günlük işlemlerin gecikmesine neden oluyor. Bitcoin kullanıcıları, işlem ücretlerini biraz daha artırmayı seçerek işlem onaylarını hızlandırabiliyorlar. Ücret ne kadar yüksek olursa, madenciler tarafından kabul edilme olasılığı o kadar yüksek oluyor ve bir sonraki bloğa daha hızlı eklenebiliyor.

Bitcoin’e yatırım yapan kişi sayısı arttıkça, her bloğun mevcut alanı için rekabet oluştu ve dolayısıyla işlem ücretlerinde artış meydana geldi. Bu durum, kullanıcıları fahiş ücretler arasında seçim yapmaya zorladı ya da basit bir işlemin doğrulanması için bazı zamanlar günlerce beklemek zorunda kaldılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

Jim Cramer Bitcoin Hakkındaki Görüşlerini Değiştirdi

Daha önce, "Bitcoin yasa dışı para birimdir" diyen Jim Cramer, ABD Fed’in birkaç ay içinde trilyonlarca dolar basma girişiminin ardından BTC konusundaki...