Microsoft Blockchain Tabanlı Kimlik Sistemini Entegre Ediyor

Microsoft, 12 Şubat Pazartesi günkü bir blog yazısında, Blockchain tabanlı merkeziyetsiz kimlikleri (DID’ler), Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulamasına entegre etme planlarını...

0

Microsoft, 12 Şubat Pazartesi günkü bir blog yazısında, Blockchain tabanlı merkeziyetsiz kimlikleri (DID’ler), Microsoft Kimlik Doğrulayıcı uygulamasına entegre etme planlarını açıkladı.

Blog yazısında bildirildiği üzere, Microsoft, herhangi bir merkezileştirilmiş kurum tarafından denetlenmeyecek yeni bir dijital kimlik modeli sunmayı ve kişilerin kendi dijital bilgilerinin tüm öğelerini tam olarak kontrol edebilmesini sağlayacak şekilde, özel verilerin depolamasını tamamiyle garanti altına alacağını düşünüyor.

 

Microsoft, merkezi olmayan kimlik sistemleri için bir takım standartları değerlendirdikten sonra, Blockchain teknolojisi ve protokollerinin görev için uygun olduğuna karar verdiklerini belirterek;

“Herkese açık bazı blok zincirleri (Bitcoin, Ethereum, Litecoin vb.), DID’lerin kök salması, DPKI işlemlerinin kaydedilmesi ve doğrulamalar için sağlam bir temel oluşturuyor” dedi.

Microsoft, kimlik bilgilerini ve şifreleme anahtarlarını yönetmek için Microsoft Authenticator uygulamasına DID desteği eklemeyi planlıyor. Ağustos 2016’da başlatılan uygulama, şirkete göre hali hazırda milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.