bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,538.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,279.99
tether
Tether (USDT) $0.999250
binance-coin
Binance Coin (BNB) $587.03
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMicrosoft, Xbox'a Bitcoin ile Ödeme Seçeneği Getirebilir

Microsoft, Xbox’a Bitcoin ile Ödeme Seçeneği Getirebilir

Microsoft, Xbox oyuncularına bir anket yayınlayarak ödeme yöntemi seçeneklerinden biri olarak Bitcoin kullanmak isteyip istemediklerini sordu.

21 Mart tarihli bir gönderiye göre şirket, Xbox kullanıcılarına çevrim içi mağazalarda tercih ettikleri ödeme seçenekleri hakkında bilgi toplamayı amaçlayan bir anket yayınladı. Anketteki en dikkat çekici şey ise Bitcoin oldu.

Microsoft, “Xbox’ta diğer ödeme yöntemlerinden hangilerini kullanmak istersiniz?” sorusuna yanıt olarak dünyanın en popüler kripto para birimi konumunda olan BTC için de bir seçenek ekledi.

Söz konusu ankette kullanıcılara yöneltmiş sorular ise şunlar;

  • Şu anda Xbox’taki şeyler için nasıl ödeme yapıyorsunuz?
  • Xbox’ta bir şeyler satın almak için desteklenen ödeme yöntemlerinin sayısı hakkında ne düşünüyorsunuz?
  • Xbox’ta diğer ödeme yöntemlerinden hangilerini kullanmak istersiniz?
  • Tercih ettiğiniz ödeme yönteminiz mevcut olmadığı için Xbox’tan bir şey satın almamaya hiç karar verdiniz mi?
Kaynak: Reddit

Microsoft, BTC ile geçmişi olan bir şirket. 2014 yılında şirket, ABD merkezli Microsoft kullanıcılarının BTC ile oyunlar dahil Windows içeriği satın almalarına izin vermeye başladı. Ancak şu anda Xbox çevrimiçi mağazası için kripto para birimi ödemelerini kabul etmiyor.

Bu arada Microsoft, kurumsal hazinesi için Bitcoin satın alırken Tesla ve Square’in beğenilerini takip edecek gibi görünmüyor. CEO Brad Smith, CNN ile yaptığı bir röportajda Microsoft’un yatırım politikasını kripto para birimlerini içerecek şekilde genişletme konusunda herhangi bir konuşma duymadığını söylerken, kurucu Bill Gates de geçtiğimiz günlerde Microsoft’un Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC yatırımını taklit etme planları olmadığını söylemişti.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.81%
$56,538.00
$457.96
Ethereum (ETH)
3.96%
$4,279.99
$169.49