Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin MicroStrategy, Bitcoin Yatırımını 1 Milyar Dolar’a Çıkarttı

MicroStrategy, Bitcoin Yatırımını 1 Milyar Dolar’a Çıkarttı

0

MicroStrategy Bitcoin satın almaya devam ediyor. Şirket, rezervlerine 650 Milyon Dolar değerinde 29.646 Bitcoin daha ekledi. Şu anda şirket, elinde 70.000’den fazla BTC tutuyor.

MicroStrategy, Bitcoin Alımlarına Devam Ediyor

MicroStrategy, bu sene inanılmaz oranlarda BTC satın aldı. Rezervlerinde 70.000’den fazla Bitcoin tutan şirket, Bitcoin arzının %0,33’ünden fazlasını elinde bulunduruyor.

Bitcoin alımlarını ortalama 15.964$ seviyelerinden yapan MicroStrategy, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para birimi BTC’yi güvenilir bir değer deposu olarak görüyor.

Şirketin CEO’su Michael J. Saylor son Bitcoin alımından sonra;

”Şirket, Hazine Rezervi Politikasına uygun olarak faaliyet göstermeye devam ediyor ve şu anda elinde yaklaşık 70.470 Bitcoin tutuyor. Satın alınan ek Bitcoin’ler, dünyanın en yaygın kullanılan kripto para biriminin güvenilir bir değer deposu olduğuna olan inancımızı teyit ediyor” dedi.

Ayrıca, CFO ve MicroStrategy Başkanı Phong Le, Bitcoin’in gelecekte daha iyi getiri için bir fırsat sağlayabileceğine inandığını açıkladı. Bu, nakit tutmaya kıyasla sermayelerinin değerini zaman içinde koruyabileceğini düşündükleri anlamına geliyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version