Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin MicroStrategy CEO'su Michael Saylor, 17.732 BTC' ye Sahip

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, 17.732 BTC’ ye Sahip

MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, şimdiye kadar var olan tüm Bitcoin’lerin %0.266’sına sahip.

Nasdaq listesinde yer alan MicroStrategy şirketinin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor, kişisel olarak yaklaşık 235 Milyon Dolar değerindeki 17.732 BTC’ye sahip olduğunu söyledi.

Buna ek olarak, şirketin Bitcoin odaklı yeni bir hazine rezerv politikası oluşturduğunu ve daha fazla BTC alımı yapmayı planladıklarını açıkladı.

Michael Saylor, 17.732 Bitcoin Sahibi

Saylor‘un 30 yılı aşkın bir süre önce kurduğu MicroStrategy şirketi, iki grup halinde toplam 38.250 Bitcoin satın aldı.

Saylor, şirketin elinde bulunanların dışında bugün kendi BTC bakiyesini de açıkladı.

”Bazıları ne kadar BTC’ye sahip olduğumu sordu. Şahsen, her biri ortalama 9.882$’dan satın aldığım 17.732 BTC’ye sahibim. Şirket kendisi için Bitcoin almaya karar vermeden önce MicroStrategy’ye bilgi verdim.”

MicroStrategy’nin Bitcoin Odaklı Rezerv Politikası

Yakın tarihli bir röportajda konuşan Saylor, şirketinin 3. çeyrek sonuçlarını da açıkladı. Etkileyici üç aylık rakamlar sergilemenin yanı sıra Michael Saylor, Bitcoin’e odaklanan yeni bir hazine rezerv politikası da duyurdu.

“Ayrıca, Bitcoin’in işletme sermayesi ihtiyacımızı aşan sermaye için birincil hazine rezerv varlığı olacağını belirten yeni bir hazine rezerv politikamızı da başlattık.”

MicroStrategy, günlük işleri yürütmek için ihtiyaç duyduğunun ötesinde nakit ürettiği için daha fazla Bitcoin satın almayı planlıyor.

Milyonlarca Dolar Kar

Saylor‘ın BTC satın alırken ortalama fiyatı göz önünde bulundurulduğunda, 175 Milyon Dolar’ın biraz üzerinde harcadığını görülüyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi 17.732 Bitcoin ise şu anda 235 Milyon Dolar’ın üzerinde bir değere sahip. Bu nedenle Saylor, şu anda BTC satmayı tercih ederse 50 Milyon Dolar’ın üzerinde kar elde etmiş olacak.

Popüler bir kripto para yorumcusu olan Kevin Rooke, MicroStrategy’nin rakamlarıyla ilgili benzer istatistikler paylaştı.

Nasdaq borsasına kayıtlı şirketin iş çabalarından son üç buçuk yılda 78 Milyon Dolar kazandığını söyleyen Kevin Rooke, şirketin satın aldığı BTC’leri şimdi satması durumunda, karına sadece iki ay içinde yaklaşık 100 Milyon Dolar ekleneceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

Eminence.Finance Pazartesi Gecesi Saldırıya Uğradı

Yearn.Finance (YFI) kurucusu Andre Cronje'nin tamamlanmamış DeFi protokolü Eminence.Finance Pazartesi gecesi saldırıya uğradı. Saldırgan, kullanıcılar tarafından yatırılan Eminence'den 15 Milyon Dolar harcadı ve ardından 8...

Lou Kerner; YFI, DeFi’nin ve Finansın Geleceğidir

Yearn.finance tokeni YFI, kripto para piyasasının son aylardaki en büyük başarı öykülerinden biri oldu. YFI, Haziran ayında ücretsiz olarak piyasaya sürüldüğünden bu yana, 44.000$ seviyelerine...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8 Milyon Dolar'dan...