bitcoin
Bitcoin (BTC) $36,997.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,174.75
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $302.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriMike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak

Mike Novogratz: Bitcoin Dijital Altın Olacak

Eski bir Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in kurucusu olan Mike Novogratz, 3 Şubat’ta Bloomberg TV ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in (BTC) kripto para dünyasında benzersiz bir yeri olduğunu savundu.

Novogratz, Bitcoin’in (BTC) ’nin değer etkisine karşı koymaya çalışan birçok farklı kripto varlığın çoğalmasına ilişkin olarak şunları söyledi:

“Periyodik tabloda 118 unsur var ve sadece biri altın değerinde […] Bitcoin dijital altın olacak, egemen paramız olduğu bir yer olacak, ABD parası değil, Çin parası değil, egemen. Egemenlik çok pahalı olmalı.”

Novogratz, Bitcoin’in tek olduğunu belirtti ve ilke olarak blockchain’in güvenli bir değer değişimi için sağlam bir sistem sunmasına karşın, tüm kripto para birimlerinin maksimum güvenlik potansiyeline dayanması gerekmediğini öne sürdü. Dijital altının aksine, daha az değerli, işlemsel kriptolar daha yüksek verimlilik artışları için güvenliği sağlamak için daha iyisini yapabilir.

Novogratz, son zamanlarda 3.400-3.600 $ civarında bir yere yerleşen Bitcoin’in, dip seviyesini gördüğünü ve kolayca yükselme potansiyeline sahip olduğunu savundu. Uygun orta vadeli fiyat noktası olarak ise 8.000 $ ‘ı işaret etti.

Uzun süren kripto kışı üzerine yansıyan Novogratz, geçtiğimiz yılın “ne kadar acı verici bir şekilde patlamış baloncuklar olabileceğini” gösterdiğini belirtti. Endüstri bir bütün olarak “halk devriminden [bir] kuruma [bir] kuruluşa) yapısal bir değişime uğrama eğilimindedir.

Novogratz, kurumsal yatırımcıların kripto ile rahat edebilmeleri için kritik altyapının, ABD hükümetinin kapanması nedeniyle geçici olarak yavaşlasa da, yavaş yavaş devreye girdiğini belirtti.

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), ICE’nin Bakkt platformu ve yatırım devi Fidelity’nin gelecekteki çözümleri, kurumsal havzanın daha ​​yeni başladığını gösteriyor.

Fidelity gibi geleneksel finans kurumları kripto alanına girmeye başlarken, kripto borsası ve cüzdan servisi Coinbase, kurumsal müşteriler için kendi gözaltı çözümlerini de tanıttı.

Novogratz’ın bakış açısı, geçtiğimiz sonbaharda kurumsallaşmanın “kripto için güven ve ölçek oluşturmak için gerekli bir sonraki adım” olduğunu ileri süren Hollanda merkezli KPMG gibi yerleşik analistler tarafından da paylaşılıyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.39%
$36,997.00
$1,254.20
Ethereum (ETH)
5.69%
$2,174.75
$123.74