bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,821.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.59
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.19
Ana SayfaKripto Para HaberleriMilan, Sorare'ye Katılan Son Futbol Klübü Oldu

Milan, Sorare’ye Katılan Son Futbol Klübü Oldu

Dünyanın en popüler futbol kulüplerinden Milan, Sorare’ye katılan son futbol takımı oldu.

İtalyan kulübünün mevcut kadrosu, dijital ticaret kartlarında tokenize edilmiş formda görünecek. Oyuncu kartları bir pazarda takas edebilir ve turnuvalarda rekabet etmek için kullanabilir.

Oyun, Ethereum’daki NFT teknolojisini kullanıyor. Ticaret kartları blok zincirinde yaşadığından, her biri kanıtlanabilir şekilde az ve bir sahibe atfedilmiş durumda. Sorare, basketbol odaklı NBA Topshot oyununun yanı sıra muhtemelen NFT alanının spor dünyasında pazar lideri olma yolunda ilerlemeye devam ediyor.

Galatasaray, Fenerbahçe, Liverpool ve Real Madrid gibi futbol klüplerinin de dahil olduğu birçok büyük kulüp Sorare’ye katılmış durumda. Bu ayın başlarında, benzersiz bir Cristiano Ronaldo NFT’si oyunda yaklaşık 290.000$’a satıldı.

Artık oyuncular, Zlatan Ibrahimović, Hakan Çalhanoğlu ve Gianluigi Donnarumma gibi Milan’ın yıldız futbolcularının kartlarına sahip olabilecekler. İlk baskılar şimdi açık artırmaya çıktı bile.

NFT’ler için patlayıcı bir büyüme yılı boyunca platform, teknolojinin ana akım haline gelmesinden yararlandı. Şubat ayında oyun, Antoine Griezmann ve Rio Ferdinand‘ın katkılarıyla bir fon turunda 50 milyon dolar toplamıştı. Barcelona’dan Gerard Piqué de Aralık ayında oyuna yatırım yaptı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.25%
$41,821.00
$1,359.18
Ethereum (ETH)
5.2%
$2,858.59
$148.65