Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Altcoin Mogo, Bitcoin'den Sonra Ethereum da Satın Aldı

Mogo, Bitcoin’den Sonra Ethereum da Satın Aldı

Bir dijital ödeme ve finans teknolojisi şirketi olan Mogo, bugün 2,780 dolar ortalama ile 146 Ethereum satın aldığını duyurdu.

Şirketin Ethereum yatırımı, özellikle 31 Aralık 2020 itibariyle yaklaşık 18,4 milyon dolar değerine sahip olan hisse senedi yatırımları portföyünden para kazandıkça, şirketin blockchain ve fintech ekosistemine bilanço içi yatırımını artırma yönündeki planları ile tutarlı görünüyor.

Geçen hafta şirket, 31 Aralık 2020’deki defter değerine göre %116 oranında artışla 4.7 milyon dolarlık gelir karşılığında Vena Solutions’a yaptığı yatırımın satışını duyurdu. Bununla birlikte şirket, daha önce ortalama 33.083 dolardan Bitcoin’e de yatırım yapmıştı.

Mogo

Ethereum’a olan bu yatırım, şirketin kripto para birimindeki önemli ürün geliştirme ve kurumsal geliştirme faaliyetlerine dayanıyor.

Şirket geçtiğimiz günlerde Kanada’nın önde gelen dijital varlık ticareti platformu Coinsquare Ltd.’deki stratejik yatırımını aonlandırdı ve buna uygun olarak Coinsquare’de %19,99’luk bir mülkiyet payı elde etti.

Şirketin CFO’su Greg Feller konuyla alakalı şunları söyledi;

“Ether’e yapılan bu ilk yatırım, Bitcoin’deki önceki yatırımlarımızı tamamlıyor ve blok zincir teknolojisinin uzun vadeli potansiyeline olan inancımızı ve bunun yeni nesil bir finansal teknoloji platformunun temel bir bileşeni olarak konumunu yansıtıyor.”


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar