bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,852.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,958.42
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.94
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMogo, Geri Ödeme Programları Aracılığıyla Müşterilerine BTC Veriyor

Mogo, Geri Ödeme Programları Aracılığıyla Müşterilerine BTC Veriyor

Kanadalı fintech şirketi Mogo, geri ödeme programları aracılığıyla müşterilerine Bitcoin kazanmanın farklı yollarını sunuyor.

Bu, Bitcoin geri ödeme programı türünün il örneği konumunda. Şirket şu anda Visa Platinum Ön Ödemeli Kart müşterileri için bir Bitcoin geri ödeme programı sunuyor. Buan ek olarak, nakit iadeyi yatırmak için kullanıcıların BTC ve ödül hesapları kullanılacak.

Mogo CEO’su David Feller, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bağımsız bir ipotek komisyonculuğu olarak hedefimiz her zaman üyelerin en iyi oranı ve doğru ipoteği almalarına yardımcı olmak olmuştur ve şimdi yeni BTC ödül programımız onları 3.100 dolara kadar BTC ile ödüllendirecek.”

Feller‘e göre, şirketi BTC tabanlı bir geri ödeme programı oluşturmaya yönelten şeylerden biri, müşterilerine getirebileceği kazanç potansiyeli oldu. Fuller, BTC hakkında daha ayrıntılı bilgi verdi:

“Geleneksel ödül programlarından farklı olarak, BTC ödülleri zaman içinde değeri yükselebilen bir varlık sınıfı olma özelliğine sahiptir. 5 yıl önce Bitcoin’e yatırılan 3.100$ bugün 350.000$’ın üzerinde bir değere sahip olacaktı.”

Buradaki fikir, kullanıcının nakit para iadesi programı aracılığıyla elde ettiği kazancın, şirketin herhangi bir zamanda değiştirebileceği bir puan sistemi tarafından belirlenemeyeceğidir. Bunun yerine, bu puanların değeri kripto para biriminin kendisinin değerine göre belirlenecektir.

Bu yeni geri ödeme programına erişmenin esasen iki yolu var. Mogo müşterileri, uygulama üzerinden yeni bir ipotek için başvurabilir. Şirket, farklı borç verenlere erişim sağlayarak kullanıcıların kimden borç alacaklarını seçmeden önce oranları karşılaştırmalarına olanak tanır. Kullanıcılar, mevcut ipoteğini yeniden finanse ettikten sonra geri ödeme programına erişebilir. Bununla birlikte, bu işlemin doğrudan uygulama aracılığıyla yapılıp yapılamayacağı ise net değildir.

Esasen şirket, müşterilerine ipotek ödemeleri yoluyla ücretsiz BTC sunuyor. Değeri 750.000 CAD üzerinde ipoteğe sahip müşteriler, satın alma sırasında potansiyel olarak 3.100 CAD değerinde BTC kazanabilecekler. Şimdilik sadece Kanada’da ikamet edenler programa erişebilecek.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.68%
$58,852.00
$2,165.75
Ethereum (ETH)
5.36%
$3,958.42
$212.17