• BTCBitcoin₺36,777.44
  • ETHEthereum₺1,170.16
  • LTCLitecoin₺302.66
  • XMRMonero₺588.51
MoneyGram, Ripple ile İş Birliği Yaptığını Açıkladı!...
Altcoin, Güncel Haberler

MoneyGram, Ripple ile İş Birliği Yaptığını Açıkladı!

Dijital para transfer servisi MoneyGram, para alışverişinde Ripple (XRP) kullanımını test etmeye başladığını duyurdu.

Çok hızlı ve ucuz para transferi

MoneyGram’ın para transferi masrafını işlem başına 0.004 dolara kadar, işlem hızını ise 3 saniyeye kadar düşüren XRP teknolojisi ile işlem yapmaya başladığını duyurmasının ardından, 1.5 dolara kadar düşmüş olan XRP fiyatı yeniden 2 doların üzerine yükseldi. MoneyGram test sürecinde şimdilik müşterilerin paralarını kullanmayacaklarını ve kendi bütçeleri üzerinden test yapacaklarının altını çizdi.

Ripple şimdiye dek aralarında  UBS Group AG , Banco Santander S.A., Banco Bilbao Vizcaya Argentaria S.A., ve Akbank’ın da dahil olduğu 100’den fazla banka ile test sürecini başlattı. Ayrıca Güney Kore ve Japonya bankaları da iki ülke arasında para transferi için Ripple’ı test etmeye başladıklarını kısa süre önce duyurmuşlardı.
Ripple’ın kurucusu artık Google’ın ortaklarından zengin.

Ripple teknolojisi eğer bu test süreçlerini atlatıp finans dünyası içinde para transferi konusunda başrole oturacak olursa, XRP değerinin hızla yükselmesi ve Ripple’ın da Apple, Google, Microsoft veya Facebook gibi dünyanın en büyük şirketleri arasına girmesi bekleniyor.

MoneyGram ise Western Union’dan sonra dünyanın en büyük ikici para transfer şirketi olarak biliniyor ve dünya çapında 350 bin ofisi/ödeme noktası bulunuyor.

coinmag

2012 yılından bu yana kripto paralar ve blockchain teknolojisi ile ilgilenmekteyim. Kripto dünyasında yaşanan gelişmeleri ve incelediğim konuları sizlerle paylaşıyorum.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.