bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,165.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,014.80
tether
Tether (USDT) $0.998938
binance-coin
Binance Coin (BNB) $472.87
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinMorgan Stanley CEO'su: Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor

Morgan Stanley CEO’su: Bitcoin Hiçbir Yere Gitmiyor

Morgan Stanley CEO’su James Gorman, Bitcoin konusundaki görüşlerini değiştirdiğini açıkladı. Gorman, Bitcoin’in hiçbir yere gitmediğini söyledi.

Morgan Stanley CEO’su James Gorman, JPMorgan’ın CEO’su Jamie Dimon gibi Bitcoin ve kripto paralar konusunda olumsuz düşünceler geliştiriyordu. Ancak son açıklamasında bu düşüncesinden uzaklaştığını gösterdi.

BTC Ölmeyecek

Morgan Stanley CEO’su James Gorman’a göre Bitcoin hiçbir yere gitmiyor ve asla ölmeyecek bir varlık haline geldi. Yakın zamanlarda kripto paralar konusunda şüpheci tavır sergileyen Gorman, artık daha olumlu bakmaya başladı.

Gorman, bankanın bugün analistlerle yaptığı üçüncü çeyrek kazanç görüşmesinde, “Kripto’nun bir heves olduğunu düşünmüyorum. Gideceğini sanmıyorum” dedi ve “Bitcoin’in değerinin ne olması gerektiğini veya olmaması gerektiğini bilmiyorum. Ancak bunlar ortadan kalkmıyor ve onu destekleyen blok zinciri teknolojisi açıkçası çok gerçek ve güçlü.” Diye ekledi.

Kendi iş kolundaki diğer yöneticiler gibi, Gorman da “Bitcoin değil, blockchain” şeklindeki hatalı argümana inanıyor.

Bitcoin Olmadan Blockchain İşe Yaramaz

Her ne kadar blockchain teknolojisi ile Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakatomo’nun bir ilgisi bulunmasa da, bu gelişme Bitcoin olmadan kullanılamıyor. Temeli BTC’ye oturan teknoloji için Parker Lewis, “yenilik blok zinciri değil Bitcoin’dir” dedi.

Lewis, “Sonuçta, bir blok zinciri yalnızca paranın uygulanmasında yararlıdır, çünkü güvenlik için yerel bir para birimine bağımlıdır. Bitcoin büyüklük sırasına göre en güvenli blok zincirini temsil ediyor. Diğer tüm blok zincirleri aynı temel para kullanım durumu için rekabet ettiğinden ve bitcoin’in ağ etkileri yalnızca sahadaki güvenlik ve likidite avantajını artırmaya devam ettiğinden, başka hiçbir dijital para birimi rekabet edemez” diye konuştu.

Lewis ayrıca, “Likidite, likiditeyi doğurur ve parasal sistemler, türev işlevi olarak tek bir ortama yönelir. Bitcoin’in güvenliği ve likiditesi, atasöz kapılarını terk etmeden önce diğer kripto para birimlerini geçersiz kıldı” yorumlarında bulundu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.48%
$60,165.00
$1,492.09
Ethereum (ETH)
2.9%
$4,014.80
$116.43