bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,825.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,858.09
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $336.12
Ana SayfaKripto Para HaberleriMorgan Stanley: Yatırım Yapılabilir Varlık Sınıfı Olarak Kripto Paralarda Eşiğe Ulaşılıyor

Morgan Stanley: Yatırım Yapılabilir Varlık Sınıfı Olarak Kripto Paralarda Eşiğe Ulaşılıyor

Morgan Stanley’in varlık yönetimi birimi tarafından bugün kaleme alınan yeni bir yatırımcı notu, gelişmekte olan yatırım yapılabilir varlık sınıfı olarak kripto para birimleri için önemli bir durumu ana hatlarıyla açıklıyor.

Notun yazarları Lisa Shalett ve Denny Galindo, Bitcoin gibi kripto para birimlerine yapılan herhangi bir yatırımın spekülatif olduğunu belirterek, kararlılıklarının temkinli olduğunu vurguluyor. Yine de, Wall Street’in gözünde teknolojinin sürekli değişen bakış açısında, tamamen reddedilmekten yavaş, kucaklamaya doğru bir başka adımı temsil ediyor.

“Spekülatif yatırım fırsatlarının, çeşitlendirilmiş yatırım portföylerinde rol oynayabilecek bir yatırım yapılabilir varlık sınıfı seviyesine yükselmesi için hem arz hem de talep tarafında dönüşümsel ilerleme gerekiyor. Kripto para birimiyle, eşiğe ulaşıldığını düşünüyoruz. Sıkılaştırıcı bir düzenleyici çerçeve, derinleşen likidite, ürünlerin bulunabilirliği ve artan yatırımcı ilgisi (özellikle kurumsal yatırımcılar arasında) birleşti.”

Spesifik öneriler arasında, olası yatırımcılar için daha fazla bilgi takibi yer alıyor. Yazarlar, makalenin sonunda tavsiyelerinin, yatırımcıların eğitim almaları ve portföylerinde hızla büyüyen bu varlık sınıfına nasıl maruz kalacaklarını düşünmeleri olduğunu belirtiyorlar.

“Hala spekülatif aşamasında olan herhangi bir varlık sınıfında olduğu gibi, çok sayıda risk vardır. Bazıları öngörülebilir, bazıları tanımlanabilir ve bazıları henüz açığa çıkarılmamıştır. Bu tür risk özellikleri, küçük pozisyonlarda risklerin çok çeşitli bir biçimde olmasına benzer ihtiyatlı tavsiyeleri sınırlar. Yakın zamanda yayınlanan bir CFA Enstitüsü araştırmasıyla özde tekrarlanan ilk modellememiz, kripto para biriminin diğer varlıklarla düşük korelasyonundan çeşitlendirme faydaları ve Sharpe oranı iyileştirmelerinin 2,5’ten büyük olmayan pozisyonlarla elde edilebileceğini öne sürüyor.”

Ardından, notun sonunda yazarlar herhangi bir kripto paraya sahip olma şeklinde doğrudan teşhir önerme noktasında olmadıklarını yineliyorlar.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
2.67%
$41,825.00
$1,116.73
Ethereum (ETH)
4.28%
$2,858.09
$122.33