Nasdaq, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlatacağını Doğruladı

Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, son zamanlarda dikkatini blockchain teknolojisine yöneltti. Birkaç ay önce yayınlanan bir rapor Nasdaq’ın Bitcoin...

0

Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, son zamanlarda dikkatini blockchain teknolojisine yöneltti. Birkaç ay önce yayınlanan bir rapor Nasdaq’ın Bitcoin Futures’ı (Vadeli İşlemler) 2019’da listelemeyi planladığını açıklamıştı. Bu açıklama, Bitcoin ve diğer Altcoin’lerin fiyatının dip seviyelere düşmesinden aylar önceydi. Bu fiyat düşüşüne rağmen, Nasdaq sonunda Bitcoin Vadeli İşlemlerini listeleyeceğini doğruladı.

Nasdaq Onay Bekliyor

Nasdaq’ın medya takımı başkan yardımcısı Christinat bu söylentiyi doğruladı. Her şekilde operasyona başlanması için CTFC‘den onay beklediklerini açıkça belirtti. CTFC’den gerekli onay alındıktan sonra, exchange işlemlerinin başlaması planlanıyor.

“Bitcoin Vadeli İşlemleri (Bitcoin Futures) listelenecek ve önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek – sadece CFTC’den gelece cevabı bekliyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için yeterli çalışmalar yapıldı.”

Nasdaq’ın, kripto para toplumunu Bitcoin Vadeli İşlemleri konusunda karanlıkta bıraktığı konusunda, Christinat şunları söyledi:

“Daha fazla bilgi için hiç kimse resmi olarak Nasdaq ile temasa geçmedi. Bu nedenle ekip bir PR Kampanyası hakkında düşünmeksizin mümkün olan en iyi ürünü yaratmaya odaklandı”

ve şöyle devam etti:

“Yapabileceğimiz şeyler hakkında çok fazla spekülasyon ve söylentiler gördük, ama kimse bize gelmeyi düşünmedi ve bunu doğrulayıp doğrulamayacağımızı sormadı.Yani, sonuç olarak burada biz bunu yapıyoruz ve oluyor. ”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.