Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Nasdaq, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlatacağını Doğruladı

Nasdaq, Bitcoin Vadeli İşlemlerini Başlatacağını Doğruladı

Dünyanın en büyük ikinci borsası Nasdaq, son zamanlarda dikkatini blockchain teknolojisine yöneltti. Birkaç ay önce yayınlanan bir rapor Nasdaq’ın Bitcoin Futures’ı (Vadeli İşlemler) 2019’da listelemeyi planladığını açıklamıştı. Bu açıklama, Bitcoin ve diğer Altcoin’lerin fiyatının dip seviyelere düşmesinden aylar önceydi. Bu fiyat düşüşüne rağmen, Nasdaq sonunda Bitcoin Vadeli İşlemlerini listeleyeceğini doğruladı.

Nasdaq Onay Bekliyor

Nasdaq’ın medya takımı başkan yardımcısı Christinat bu söylentiyi doğruladı. Her şekilde operasyona başlanması için CTFC‘den onay beklediklerini açıkça belirtti. CTFC’den gerekli onay alındıktan sonra, exchange işlemlerinin başlaması planlanıyor.

“Bitcoin Vadeli İşlemleri (Bitcoin Futures) listelenecek ve önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya sürülecek – sadece CFTC’den gelece cevabı bekliyoruz. Bu işlemleri gerçekleştirmek için yeterli çalışmalar yapıldı.”

Nasdaq’ın, kripto para toplumunu Bitcoin Vadeli İşlemleri konusunda karanlıkta bıraktığı konusunda, Christinat şunları söyledi:

“Daha fazla bilgi için hiç kimse resmi olarak Nasdaq ile temasa geçmedi. Bu nedenle ekip bir PR Kampanyası hakkında düşünmeksizin mümkün olan en iyi ürünü yaratmaya odaklandı”

ve şöyle devam etti:

“Yapabileceğimiz şeyler hakkında çok fazla spekülasyon ve söylentiler gördük, ama kimse bize gelmeyi düşünmedi ve bunu doğrulayıp doğrulamayacağımızı sormadı.Yani, sonuç olarak burada biz bunu yapıyoruz ve oluyor. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Ethereum Düzeltmesi, YFI ve UNI Fiyatını %46 Düşürdü

Ethereum fiyat düzeltmesi, YFI ve UNI tokenlarının %46 oranında düşmesine neden olan bir çöküşü tetikledi. Ağustos ayında Bitcoin ve...

Ünlü Kripto Analisti, Bitcoin Fiyatının Ne Zaman 100.000 Dolar’a Çıkacağını Söylüyor

Bitcoin fiyatının 2019 yılında 11.600$ seviyelerinden 6.400$ seviyelerine düşeceğini doğru tahmin eden kripto stratejisti, BTC fiyatının patlayacağına ve 100.000$ seviyelerine yükselmeye başlayacağına...

Ünlü Analist, Bitcoin, Ethereum ve Altcoin Pazarını Değerlendirdi

Ünlü kripto stratejisti Nicholas Merten, Bitcoin, Ethereum ve altcoinlerde yaşanan ani düşüşün ardından bir piyasa değerlendirmesi yaptı. Yeni bir...