Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Negatif Faizler Yeni Normaller, Altın ve Bitcoin Riskten Korunma Varklıkları

Negatif Faizler Yeni Normaller, Altın ve Bitcoin Riskten Korunma Varklıkları

Negatif faizler yeni normaller olursa, altın ve Bitcoin riskten Korunma varlıkları olacak. Son faiz oranları İsveç’te % -.25 ve İsviçre’de % -.75 olarak iyi bir ekonomik karar olarak değerlendirildi. Birçok uzman, bunun Avro Bölgesi ekonomisini istikrara kavuşturmak için kısa süreli bir değişiklik olacağını savundu.

Bununla birlikte, diğerleri bunu fiat para sisteminin uzun zamandır beklenen düşüşünün bir sonraki hareketi olarak görüyor. Devlet destekli para birimlerinin değeri negatife döndükçe, düşen negatif verimler yeni normaller haline gelebilir.

IMF’e Sunulan Rapor “Mümkün” Diyor

Negatif oranlara doğru hareket, Agarwal ve Kimball tarafından Uluslararası Para Fonu’na (IMF) sunulan bir bildiriyle de pekiştirildi. Rapor, hükümetlerin dijital para birimi sistemlerine taşınmasıyla negatif oranların mümkün olduğunu savunuyor.

Nakitlerin ortadan kaldırılması, hükümetlerin tüm mevduatlara negatif oranlar koymalarını sağlar, böylece yatırımcıları tasarruftan kurtarır ve ekonomik yatırıma çeker. Düşünce, böyle bir yatırımın ekonomiyi zorla etkili bir şekilde ilerleteceği yönünde.

Sona Yaklaşılırken…

Ancak, ekonomik istikrarın ortaya çıkmasını sağlamaya çalışırken aslında kesinlikle gerçekte bunun tersi olur. Daralan mevduatlar, bankaları kurutacaktır ve fonlar ticari bankacılık sektöründen tamamen çıkacaktır.

Ticari bankalar likiditesini kaybederken, merkez bankaları da niceliksel rahatlama yoluyla piyasaya likidite sağlamak zorunda kalacaktır. Bu sadece halihazırda devam eden döviz devalüasyonunu hızlandıracak ve daha sonra da enflasyonu hızlandıracaktır.

Artan enflasyon, bir dizi ürünü etkileyecek ve böylece tüketicinin harcama gücünün düşmesine neden olacaktır. Bu çöküş korkusu, küresel fiat sistemi çökerken tüketicileri oldukça etkileyecektir.

Koruma Yatırımları; Bitcoin ve Altın

Bu tür bir erime durumunda varlıkları korumanın tek yolu, riskten korunan varlıklarına geçmektir. Bunlar, daha önce konuşulmuş olan altın ve son zamanlarda Bitcoin gibi değerli dijital madenleri içerir.

“Riskten korunma yatırımları” fiat para birimlerinden mesafe sağlayarak işlev görür. Merkez bankaları zararı takip etmek için kuyruklarını kovalamaya devam ettikçe, bu varlıklar istikrarlı olmaya devam ederek yatırımcılara koruma sağlar.

Bu şekilde kaçınılmaz bir şekilde büyük miktarlarda fon bu varlıklara çekilecek ve fiyatları hızla artıracak. Tüketiciler tasarruflarını korumak için çaresiz kalacak ve her yerde riskten korunma yatırımları arayacaklar.

Bitcoin, hükümet dışı bir yatırım olarak, olumsuz oranların etkisi devam ettikçe büyük bir kabullenme elde etmeye hazırlanıyor. Fiyatlar buna göre cevap verecek ve yatırımcılar varlığa akacak.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

UNI Token Aşırı Değerlenecek; Ünlü Kripto Balinası Görüşünü Paylaştı

Bitfinex balinası olarak tanınan Joe007, Uniswap UNI tokenin aşırı değerleneceğine inandığını açıkladı. Joe007, sosyal medyada UNI hakkındaki düşüncelerini soran bir kullanıcıya yanıt verdi. O zamanlar,...

Flamingo Finance, Verimli Tarım Lansmanını Gerçekleştirdi

NEO tabanlı Defi Projesi Flamingo Finance lansmanı, yoğun talebe neden oldu ve NEO'nun resmi cüzdanlarından birine aşırı yüklenilmesinin ardından geliştiriciler, lansmanı 24 saat ertelemek...

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı. Etherscan verilerine göre Ethereum ağındaki...