bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,869.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,993.18
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $453.80
Ana SayfaKripto Para HaberleriNeil Liversidge, Kripto Paraları Yasaklaması İçin İngiliz Hükümeti'ne Dilekçe Yolladı

Neil Liversidge, Kripto Paraları Yasaklaması İçin İngiliz Hükümeti’ne Dilekçe Yolladı

Deneyimli bir finans danışmanı olan Neil Liversidge, kripto işlemlerini yasaklaması için İngiltere Hükümeti ve Parlamentosu’na bir dilekçe yolladı.

Bağımsız finansal danışmanlık firması West Riding Personal Financial Solutions’ın sahibi Neil Liversidge, yerel finans yetkililerini Birleşik Krallık’taki kripto para işlemlerini durdurmaya çağıran bir imza kampanyası başlattı.

“Birleşik Krallık’ta ikamet eden işletmeler veya bireyler tarafından kripto para birimlerinin ödenmesini veya kabul edilmesini yasaklamak için bir yasa yapın ve Birleşik Krallık düzenleyicilerinin ve Birleşik Krallık finans kurumlarının Bitcoin gibi kripto para birimlerindeki işlemlerini yasaklamasını şart koşun.”

Neil Liversidge

Liversidge, Bitcoin gibi kripto paraların gerçek bir değeri olmadığını ve toplum üzerinde istikrarı bozucu bir etkisi olabileceğini ve genellikle suç faaliyetleri için kullanılabileceğini öne sürdü. Danışman ayrıca kripto para birimi madenciliğinin de çevreye zararlı olduğunu düşünüyor.

İngiltere Hükümeti ve Parlamento web sitesine göre, dilekçenin son tarihi 7 Temmuz 2021 ve yayınlandığı sırada dilekçe 108 imza topladı.

Finans odaklı yayınlar yapan Professional Adviser ile 13 Ocak’ta yaptığı bir röportajda Neil Liversidge, Birleşik Krallık’ta kripto işlemlerine yönelik kapsamlı bir yasağın, yasadışı faaliyet için Bitcoin gibi kripto paraları kullanan suçluların gücünü azaltmaya yardımcı olacağını belirtti.

Liversidge ayrıca, bir kripto para yasağının kripto para piyasalarında hızlı bir çöküşü tetikleyeceğini söyledi.

“Eğer İngiltere hükümeti, dilekçemde belirttiğim gibi kriptolarla ilgili işlemleri yasaklarsa, bu bir zincirleme reaksiyon başlatacak ve bir gecede kripto paraları çökertecek.”

Bununla birlikte, hiçbir zaman kripto para satın almadığını söyleyen danışman, tüm kripto yatırımcılarının varlıklarını derhal satmaları gerektiğini söyledi.

“Yani şimdi kripto para tutuyorsanız, size tavsiyem sizden daha büyük bir aptal bulup onları bir an önce terk etmenizdir.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.18%
$58,869.00
$1,872.03
Ethereum (ETH)
4.14%
$3,993.18
$165.32