bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,516.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,067.05
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $290.49
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinNew York Belediye Başkan Adayı: Şehir Bitcoin Merkezi Haline Gelecek

New York Belediye Başkan Adayı: Şehir Bitcoin Merkezi Haline Gelecek

New York belediye başkan adayı olan Eric Adams, yaptığı seçim konuşmasında New York’un bir “Bitcoin merkezi” haline geleceğini söyledi.

New York belediye başkan adayı olan Eric Adams, yaptığı seçim gecesi parti konuşmasında, şehir sakinlerinin bir yıl içinde farklı bir şehir göreceğini söyledi.

“İşletmeleri getireceğiz. Yaşam biliminin merkezi, siber güvenliğin merkezi, sürücüsüz arabaların merkezi, insansız hava araçları, BTC’lerin merkezi olacağız.”

New York Times tarafından paylaşılan verilere göre Adams, şu anda yaklaşık %32 oyla lider durumda. Eğer Adams belediye başkanlığı yarışını kazanırsa New York’u bir teknoloji merkezine dönüştürmeyi hedefliyor. Seçimlerin kesin sonuçları ise 12 Temmuz’da belli olacak.

New York Belediye Başkan Adayı Eric Adams

New York Times verilerine göre Adams şu anda en yakın rakibi Maya Wiley‘in 75.000 oy önünde bulunuyor. Emekli bir polis memuru olan Adams, New York’u nasıl BTC merkezine dönüştürmeyi planladığını ise henüz açıklamadı.

Eğer Adams seçimi kazanır ve vaatlerini yerine getirirse, BTC dostu Belediye Başkanı Francis Suarez ve onun sayesinde bir kripto merkezi haline gelen Miami ile rekabet edecek.

Washington Post’tan Aaron Blake ise, Adams’ın şu anda bulunduğu konumuyla ilgili şu yorumu yaptı:

“Geçmiş sıralı seçim oylamaların ilk raundunda Adams’ınkine benzer bir liderlik ele geçirenler, neredeyse hiç yenilmedi.“

Bununla birlikte, uzun zamandır bir Bitcoin savunucusu olan eski Demokrat başkan adayı Andrew Yang, ön veriler kötü sonuçlar gösterdiği için bu hafta başlarında New York belediye başkanlığı yarışından çekildi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.85%
$32,516.00
$276.39
Ethereum (ETH)
3.64%
$2,067.05
$75.24