Ana Sayfa Kripto Para Haberleri New York Eyaleti Kripto Madenciliği İçin Yenilenebilir Enerjiyi Araştırıyor

New York Eyaleti Kripto Madenciliği İçin Yenilenebilir Enerjiyi Araştırıyor

0

New York Eyalet Senatörü Kevin Parker, yeni bir yasa tasarısı ile New York’un kripto para madencilik tesislerini yenilenebilir enerji ile güçlendirmek istiyor.

Bu yasa tasarısı, kripto para madencilik merkezlerinin enerji ihtiyaçlarının ve karbon ayak izlerinin kamuoyunda oluşturduğu kötü algı nedeniyle tartışmalı olduğunu söylüyor.

Kripto Para Madenciliği

Bununla birlikte geçen hafta haberini sizlerle paylaştığımız gibi, çevresel etkileri değerlendirilinceye kadar eyaletteki kripto para madenciliğinin 3 yıl süre ile durdurulması kararı konuşuluyordu. Bu yasa tasarısı şu anda Çevre Koruma Komitesi tarafından incelenmeyi bekliyor.

Kripto para madenciliğinin merkezi genel kanıya göre Çin’deydi, ancak bu değişiyor. Küresel madencilik ekosisteminin bu evrimi, madencilerin piyasadaki sınırlı miktardaki madencilik ekipmanlarını almasına ve bu ürünlerin tükenmesine sebep oluyorlar. Aynı zamanda donanım üreticileri, ülkemizde pek dillendirilmese de küresel anlamda Covid-19 salgınının ekonomik etkilerinin tetiklediği dünya çapında bir çip kıtlığından da etkileniyor.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version