New York Times Blockchain Yayıncılığına Hazırlanıyor

Amerika’nın en büyük gazetelerinden New York Times, Amerikan gazeteciliğinde kalıcı bir kurum olmak için, blockchain teknolojisini denemeye hazırlanıyor. Yeni iş...

0
NWT blockchain teknolojisini-kullanacak

Amerika’nın en büyük gazetelerinden New York Times, Amerikan gazeteciliğinde kalıcı bir kurum olmak için, blockchain teknolojisini denemeye hazırlanıyor.

Yeni iş ilanına göre NYT, haber yayıncıları için blok zinciri temelli bir konsept tasarlamaya yardımcı olacak birini arıyor. NYT,, Projeye başlamak için şirketin araştırma ve geliştirme bölümünde çalışacak ileriye dönük bir lider aradıklarını duyurdu.

Yeni işe alım “araştırma projesi vizyonunu kodlayacak ve bu vizyonu diğer medya kuruluşlarındaki potansiyel paydaşlarla paylaşacak” ve “proje için halka açık bir kimlik ve varlık yaratmaya yardımcı olacak”.

Bu projenin diğer bir amacı ise, projenin paydaşlarından bir havuz oluşturmak. Haber kuruluşları, akademi ve sosyal medya şirketlerinden danışmanlar araştırılacak.

Blockchain Lideri Aranıyor

NYT iş ilanına göre, adayın medya kuruluşlarında “mühendis, tasarımcı ve gazeteci” olarak, üç farklı meslek üzerinde liderlik konusunda en az sekiz yıl deneyim sahibi olması gerekiyor. İletişim, yazma ve sunum, ortaklıklar ve işbirlikleri konularında da deneyimli olması şart.

Yeni blok zinciri lideri aynı zamanda “yeni teknolojilerin gerçek dünya uygulamasında köklü bir sicile sahip” ve  “gazetecilik, ürün, tasarım, yazılım geliştirme, donanım mühendisliği, kullanıcı araştırması .” alanlarında en az üç iş deneyimine sahip olması gerekiyor.

NYT projesi, blockchain teknolojisini kullanan ilk medya kuruluşu değil. Daha önce 2018 Ekim ayında Ethereum geliştirme stüdyosu ConsenSys tarafından desteklenen Civil Media bu konuda öncü olmuştur.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.