bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,508.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,837.75
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $333.25
Ana SayfaKripto Para HaberleriNew York Times NFT Makalesini 560.000 Dolara Sattı

New York Times NFT Makalesini 560.000 Dolara Sattı

New York Times muhabiri Kevin Roose, NFT’ler hakkında yazdığı bir makaleyi Non-Fungible Token’a çevirdi.

Makale, NFT’lerin ne olduğunu açıklayarak başlıyor ayrıca token’ı nasıl yaptığını, açık artırmaya nasıl koyulduğunu ve bir NFT satın aldığında tam olarak ne elde edileceğini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Roose, NFT’leri özgünlüğünün kalıcı bir kaydı olarak hizmet veren benzersiz bir kod parçasıyla damgalanmış yeni bir tür dijital koleksiyon öğesi olarak nitelendiriyor. Ardından, Christie’nin müzayede evinde 69 milyon dolara satılan Beeple’ın NFT’si gibi birkaç önemli örnek veriyor.

İlk olarak Roose, MetaMask kullanarak yeni bir cüzdan yarattı. Daha sonra Nyan Cat NFT’nin 600.000 dolara satışına ev sahipliği yaptığı için NFT Marketplace Foundation’ı kullanmaya karar verdi. Cüzdanını Foundation’a bağladıktan sonra, sütununun bir görüntüsünü merkezi olmayan depolama hizmeti InterPlanetary File System’a (IPFS) yükledi.

Roose, bir NFT’yi basmak kolayken onu Ethereum’a eklemenin daha karmaşık sürecini detaylandırıyor ve bir çift işlem için gas ücreti ödemek zorunda olduğunu anlatıyor. Muhabir daha sonra, satış için NFT’yi listeledi ve açık artırma için rezerv fiyatını yaklaşık 850$ olan 0,5 ETH olarak belirledi.

Roose daha sonra okuyucularına NFT’yi satın alırlarsa tam olarak ne için ödeme yapacaklarını bildirdi. Burada, benzersiz dijital koleksiyon parçasının bu sütunun PNG formatındaki bir resmine karşılık geldiğini ancak makalenin telif hakkını içermediğini belirtti. Muhabir, diğer avantajların yanı sıra, en büyük avantajın bir tarih parçasına sahip olduğunu söyledi.

New York Times, NFT’lerin satışının önemli olduğunu düşünen tek haber kuruluşu değil. Geçtiğimiz hafta haberini sizlerle paylaştığımız gibi TIME dergisi, ikonik dergi kapaklarından üçünün NFT’sini açık artırmaya çıkarmıştı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.95%
$41,508.00
$1,639.57
Ethereum (ETH)
5.78%
$2,837.75
$164.02