Ana Sayfa Kripto Para Haberleri DeFi Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Nexo, Kullanıcıların Kripto Faiz Oranlarını İki Katına Çıkardı

Kripto ödünç verme platformu Nexo, daha fazla kullanıcı çekmek için çifte faiz oranlarını ve yeni bir “Nexo’da Kazan” özelliğini duyurdu.

Credissimo tarafından başlatılan bir kripto borç verme platformu olan Nexo, kullanıcıların mevduatlarından alacakları faiz oranını iki katına çıkardı.

Faiz Oranları İkiye Katladı

Yeni oranlar, platformun COVID-19 pandemisine ve yaklaşan ABD seçimlerine bağladığı piyasadaki artan volatilite ve belirsizliğe bir yanıt gibi görünüyor.

Kullanıcılar Crypto’da Kazan ürününü kullanarak yerel NEXO tokenına ilgi toplamayı seçebilirler. NEXO’da kazanmayı seçen kullanıcılar, son güncellemenin bir parçası olarak ekstra %2 APY’nin de keyfini çıkaracaklar.

Güncelleme, platformun yerel tokenında iyileştirmeler yapmayı amaçlayan yeni bir “Nexonomics” girişiminin başlangıcı.

Firma şimdi BTC, ETH, XRP, BCH, LTC, EOS, LINK, XLM, TRX ve PAXG‘ye %8’e varan oranlarla iki kat faiz sunuyor.

Toplamda faiz oranlarındaki iki kat artış, standart faizde %1’lik bir artış anlamına geliyor.

Kurucu ortak Antoni Trenchev, şirketin stratejisini “piyasa açısından tarafsız” olarak nitelendirerek şunları söyledi:

“İkinci COVID-19 dalgası etrafında hüküm süren ve ABD seçimleriyle şiddetlenen dalgalanmalarla birlikte, müşterilerimize şimdi ve gelecekte iç huzurlarını garanti edecek finansal istikrar ve fırsatlar vermek istiyoruz.”

DeFi İle Hızınızı Koruyun

Hareket, firmanın sürekli büyüyen DeFi sektöründe rekabetçi kalmaya yönelik çabasının bir parçası olabilir.

Platform, 2014 yılında kuruldu ve borçlanma maliyetlerini düşürerek ve kullanıcılara geleneksel finansal hizmetlerden daha fazla faiz ödeyerek tercih edilir ve rekabetçi olduğunu kanıtladı.

Bununla birlikte, DeFi ekosisteminde sürekli artan sayıda borç verme protokolü ve ekosisteme kilitlenmiş olan 11,27 Milyar Dolar değerinden fazla varlık var. Platform, bu girişimiyle birlikte piyasanın daha küçük bir bölümünü köşeye sıkıştırıyor olabilir.

DeFi, yılın ikinci yarısında güçlü bir büyüme kaydetti. Kaynak: DeFi Pulse

Maker gibi DeFi kreditörleri 2020 boyunca büyük bir büyüme kaydetti. Faiz oranlarını artırmaya yönelik yeni girişim, kullanıcılar tarafından büyük olasılıkla iyi karşılanacak ve Nexo, kripto kredilendirmede kilit bir oyuncu olmaya devam edecek gibi duruyor.


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar