Ana Sayfa Kripto Para Haberleri NFT Pazarı OpenSea, Gas Ücreti Almayacak

NFT Pazarı OpenSea, Gas Ücreti Almayacak

0

Ethereum ağında değiştirilebilir olmayan bir token (NFT) yayınlamak, onaylamak, basmak ve barındırmak için gas ücretleri nedeniyle epey pahalıya çıkıyor.

Bu ücret, Ethereum üzerinde işlem yapmak ve etkileşimde bulunmak için madencilere ödenen ücretlerden kaynaklanıyor. Bununla birlikte bu ücretler, dijital sanat satarak para kazanmaya çalışan bir sanatçı veya bir öğrencisi için tartışmasız ki epeyce fazla.

İşte şimdi dünyanın en büyük NFT pazarlarından biri olan OpenSea, bunu çözmeye çalışıyor. Immutable X ile yeni bir ortaklık aracılığıyla Ethereum kullanıcılarına gas ücreti olmadan ticaret yapmalarına fırsat vermek istiyor.

OpenSea Ürün Müdürü Nate Chastain konuyla ilgili yaptığı açıklamada;

“Immutable X’i entegre etmek, kullanıcılara Ethereum ağının güvenliğinden ödün vermeden ve gas ücretleri olmadan bir ticaret deneyimi sunmamızı sağlıyor” dedi.

NFT’ler İçin Katman-2 Kullanımı

Immutable X, Ethereum NFT’ler için gas ücreti olmayan bir katman-2 protokolüdür. Ethereum Vakfı’na göre katman 2 protokolleri, ana Ethereum zincirindeki (katman 1) işlemleri gerçekleştirerek uygulamanızı ölçeklendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış çözümler için toplu bir terimdir.

Protokol, Ethereum’daki NFT’ler için ilk katman 2 ölçeklendirme çözümü için ciddi bir rakip olarak lanse edildi ve anında ticaret onayı, muazzam ölçeklenebilirlik (9.000 TPS +) ve gözaltından ödün vermeden kullanıcılara sıfır gas ücreti sunuyor.

Gods Unchained gibi oyunların ve diğer NFT odaklı tekliflerin arkasındaki Avustralyalı bir blockchain şirketi olan Immutable tarafından geliştirilmiştir. Şirket, satıcılara ve alıcılara gerçek dijital mülkiyet hakları sağlar ve geliştiricilerin kullanıcılarına daha iyi değer sağlamak için kullanabilecekleri pazarlar için altyapı oluşturur.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version