bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,210.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,161.70
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $484.61
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinNiall Ferguson: ABD Bitcoin’i Finansal Sistemine Entegre Etmeli

Niall Ferguson: ABD Bitcoin’i Finansal Sistemine Entegre Etmeli

Bitcoin‘in yükselişi ve finansal gelecekteki rolü üzerine kaleme alınan uzun bir makalede, saygın bir eski Harvard profesörü, Biden yönetiminin BTC’yi ABD finansal sistemine entegre etmesi gerektiğini öne sürdü.

Stanford Üniversitesi’ndeki Hoover Enstitüsü’nde finans tarihçisi ve Milbank Ailesi Kıdemli Üyesi Niall Ferguson, Bitcoin hakkında uzun bir yazı kaleme aldı.

Eski Harvard ve Oxford Üniversitesi profesörü Ferguson, Bitcoin’in diğer geleneksel yatırımlardan daha iyi performans gösterdiği için, bu yıl geleneksel muhaliflerin kolektif duruşlarını nasıl yumuşattıklarını yorumladı.

Büyük İsimler

Ferguson; Paul Tudor Jones, Stan Druckenmiller, Bill Miller ve Ray Dalio gibi finans dünyasının bir dizi büyük ismine gönderme yaptı. Peter Schiff ve Nouriel Roubini gibi ateşli Bitcoin eleştirmenlerinin bile fikikirlerinin değişmeye başladığını ifade etti.

Ferguson, kaçınılmaz olarak nakit paranın yerini alacak bir ödeme sistemi söz konusu olduğunda daha fazla mahremiyet için net bir talep olacağını söyledi.

10T Holdings’in kurucu ortağı Dan Tapiero, attığı tweette bu gelişmeyi “şok edici ve inanılmaz” olarak tanımladı:

”Biden, Bitcoin’i ABD finansal sistemine entegre etmeli. Yaşayan en saygın finans tarihçisi Niall Ferguson’un BTC yorumları büyük ilgi çekiyor.”

Ayrıca Ferguson, havale ödemeleri veya sınır ötesi ticaret anlaşmaları için benimsenme potansiyelinin önemli olduğunu ekleyerek, Çin’in Dijital Yuan’ına ek referanslar yaptı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.14%
$61,210.00
$85.69
Ethereum (ETH)
3.12%
$4,161.70
$129.85