Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Nuvei, Kripto Şirketi Simplex’i 250 Milyon Dolara Satın Alacak

Nuvei, Kripto Şirketi Simplex’i 250 Milyon Dolara Satın Alacak

0

Yaklaşık 10 milyar dolarlık piyasa değerine sahip Kanada merkezli bir ödeme şirketi olan Nuvei Corporation, 250 milyon dolar karşılığında kripto şirketi Simplex’i satın alıyor.

Bununla birlikte şirket, anlaşmanın tamamen nakit olduğunu ve düzenleyici onaylar ve diğer koşullar sağlandığında satın almanın bu yılın ikinci yarısında tamamlanmasının beklendiğini söyledi. Ayrıca şirket, İsrail merkezli Simplex’in 2020 yılında yaklaşık 500 milyon dolarlık toplam hacmi işlediğini ve bu yıl 2 milyar dolardan fazla toplam hacmi işlemesi beklendiğini de söyledi.

Simplex

Şirketin CEO’su Philip Fayer, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Simplex’in altyapısı Nuvei’nin Yerli Ticaret Platformu için doğal bir uyum sağlıyor ve ödemelere yönelik tek entegrasyon yaklaşımımızın yeteneklerini ve genel değer önerisini daha da güçlendiriyor.”

“Simplex’in Nuvei’nin giderek büyüyen alternatif ödeme yöntemleri portföyünü geliştirmesini ve genişletmesini, kripto para birimi satın alma ve satma sürecine basitlik katmasını ve bunu bir kullanıcı hesabında fiat’a dönüştürmesini bekliyoruz.”

Simplex’in satın alınması, şirkete müşterilere uluslararası banka hesap numaraları (IBAN) sunmak ve gelecekteki bankacılık ve kart verme yeteneklerini artırmak için bir elektronik para kurumu (EMI) lisansı da sağlayacak.

Bununla birlikte Simplex’in Visa kartlarını çıkarma izni var. Geçtiğimiz Aralık ayında firma Visa’nın Avrupa’da ana üyesi olmuştu.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version