bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,436.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,063.57
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $289.77
Ana SayfaKripto Para HaberleriNvidia, ETH Madencilik Sınırlamalarının Yanlışlıkla Kaldırıldığını Kabul Etti

Nvidia, ETH Madencilik Sınırlamalarının Yanlışlıkla Kaldırıldığını Kabul Etti

Nvidia, özellikle oyun için tasarlanan yeni grafik kartındaki Ethereum madenciliği kısıtlamalarını istemeden kaldırdı. Nvidia şimdi özellikle madencilik için yeni bir grafik kartı tasarlayacak.

Şirket geçen ay yeni RTX 3060 grafik kartının Ethereum hash oranında önemli bir düşüşe sahip olacağını belirtmişti. Kesinti, ETH madenciliği için toplam hash oranının yaklaşık %50’si olacaktı.

5 Mart tarihli haberimizde de belirttiğimiz gibi şirket, RTX 3060’ın madencilik performansını sınırlayarak, onu yalnızca oyun için tanıtmayı amaçlamıştı. Ayrıca madencilik için ayrı bir tane daha grafik kartı daha yayınlama planlarını da ima etmişti.

Bir dizi olayda, şirket yanlışlıkla RTX 3060 üzerindeki madencilik kısıtlamalarını kaldırdığını kabul etti. Şirketin bir yetkilisi The Verge’e, bir iç geliştirme kodunun yanlışlıkla dahil edilmesinin sorumlu olduğunu söyledi. Sonuç olarak, kod bazı konfigürasyonlarda hashrate sınırlayıcısını kaldırdı.

Ayrıca The Verge, kullanıcıların Nvidia 470.05 beta sürücüsü aracılığıyla RTX 3060’larında hash oranlarını artırabileceklerini de bildirdi.

*Hashrate, Proof-of-Work (PoW) blok zincirlerinde işlem yapmak ve madencilik yapmak için gereken hesaplama gücüdür.

Nvidia şimdi madencilik için yeni bir grafik kartı daha tasarlayacak. Cryptocurrency Mining Processor (CMP), verimli bir madencilik işlemcisinin tüm gereksinimlerini karşılayacak. Nvidia’ya göre CMP, tamamen açık, hava akışı için optimize edilmiş bir brakete izin veriyor ve daha fazla sayıda GPU’nun tek bir CPU tarafından kontrol edilmesine izin verecek şekilde yapılandırıldı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.55%
$32,436.00
$178.40
Ethereum (ETH)
3.2%
$2,063.57
$66.03