bitcoinBTC/USD
$40,321.00
ethereumETH/USD
$2,554.88
tetherUSDT/USD
$1.00
binance-coinBNB/USD
$368.90
Ana SayfaKripto Para HaberleriNvidia, Kripto Madencileri İçin Sınırlamalarına Devam Ediyor

Nvidia, Kripto Madencileri İçin Sınırlamalarına Devam Ediyor

Grafik kartı devi Nvidia, RTX 3060 grafik kartlarındaki hash rate sınırlayıcının, kripto madencilerini caydırmak amacıyla diğer RTX 30 serisi GPU’larda da kullanılacağını söyledi.

Bugün Nvidia tarafından yapılan bir duyuruda, şirketin yeni ürettiği GeForce RTX 3080, RTX 3070 ve RTX 3060 Ti grafik kartlarına azaltılmış bir ETH hash oranı uygulayacağı söylendi. Şirket böylece kripto para madencileri yerine hedef müşterilerine ulaştırmayı hedefliyor.

Nvidia’nın GeForce pazarlama müdürü Matt Wuebbling konuyla ilgili yaptığı bir açıklamada şunları söyledi;

“Bu azaltılmış hash oranı yalnızca LHR tanımlayıcısına sahip yeni üretilmiş kartlar için geçerlidir ve halihazırda satın alınan kartlar için geçerli değildir. Bu ek adla birlikte oyuncuların daha iyi fiyatlarla daha fazla GeForce kartı alacağına inanıyoruz.”

Nvidia GeForce RTX 3080

Nvidia, önceki GPU modellerinin bazılarında hash oranını sınırlandırarak Şubat ayında değişikliklerin madencilik performansını %50 azalttığını duyurmuştu. Ancak, Mart ayında haberini sizlerle paylaştığımız gibi, grafik kartı üreticisinden gelen bir sürücü güncellemesi yanlışlıkla sınırlayıcıyı kaldırmıştı.

Bununla birlikte, bilgisayar haber sitesi VideoCardz‘daki habere yanıt veren birçok kullanıcı, genişletilmiş hash oranı sınırlarının, Nvidia alıcılarının GPU’larını kar elde etmek için kripto madencilerine hemen satma teşvikini azaltacağına inanıyor gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.1%
$40,321.00
$40.32
Ethereum (ETH)
0.58%
$2,554.88
$14.82