Ana Sayfa Kripto Para Haberleri NY Başsavcılığının Açıklaması Kripto Para Piyasalarında Deprem Yarattı

NY Başsavcılığının Açıklaması Kripto Para Piyasalarında Deprem Yarattı

Bitfinex ve Tether aleyhine açılan davaların, New York Başsavcılığı tarafından yayınlanmasının ardından kripto para birimleri dün %2 ile %10 arasında değer kaybetti.

New York Başsavcısı Letitia James, 5 Nisan’da, kripto para borsası Bitfinex’in 850 milyon dolar kaybettiğini ve bu zararı karşılamak için Tether kullandığını iddia eden bir mahkeme emri yayınlamıştı. Baş savcı James, hem Bitfinex hem de Tether’in ana şirketler olduğunu belirterek, “850 milyon dolarlık şirket fonlarının kaybının örtbas edildiğini” söyledi.

Bitfinex tarafından şu cevap verildi:

“New York Başsavcısı’nın mahkeme başvuruları art niyetle yazılmıştır ve Crypto Capital’da 850 milyon dolarlık zararın örtbas edilmesi dahil, tüm iddialar yanlıştır.”

Markets Update: Crypto Bulls Lose Footing After Stablecoin Controversy

24 saatlik grafikte, Başsavcılığın açıklamasından sonra, Tether’in (USDT) fiyatının 1$ seviyesinin altına düştüğü görülüyor.

Bitfinex ve Tether‘i çevreleyen tüm iddialarla birlikte, kripto piyasası hemen kayıp yaşadı ve Bitcoin (BTC) Perşembe günü 5,005 $’a geriledi. Bu durum, tüm piyasalarda birkaç saatliğine deprem etkisi yaratsa da, BTC tekrardan ivme kazandı.

Bitcoin yazım zamanı itibariyle, 5.245 $ seviyesinde işlem görüyor, ancak fiyat son 24 saat içinde %3.6 oranında düştü.

BTC‘nin kaybını, %5.5 düşüşle Ethereum izledi ve ETH 155 $ fiyat ile işlem görüyordu. Ripple (XRP) ise, %2.9 değer kaybetti ve 0.29 $ seviyesinde işlem gördü.

Son olarak, en büyük beşinci kripto para birimi olan Litecoin (LTC), günü %2 düşüşle, 72 $ seviyelerinde kapattı. Şuan, kripto para piyasaları küresel ticaret hacmi ise yaklaşık 57 milyar dolar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Ethereum Ağı İşlem Sayısı Tarihindeki En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Günlük işlem sayısı bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan Ethereum ağı, 2018'deki ICO çılgınlığında yaşanan işlem sayısını geride bıraktı.

YAM Finance Üçüncü Versiyonu Duyurdu, YAM Fiyatı %40 Arttı

Yam Finance, bu haftanın sonunda yeniden başlayacağını duyurdu. Bu duyurunun ardından v2 token fiyatları %40 civarında arttı. Yam Finance,...

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...