Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Bitcoin NYC Belediye Başkanı Seçilen Eric Adams, Maaşını Bitcoin Olarak Alacak

NYC Belediye Başkanı Seçilen Eric Adams, Maaşını Bitcoin Olarak Alacak

New York Belediye Başkanı seçilen Eric Adams, seçimlerden önce söz verdiği gibi kripto dostu bir politika izleyeceğini söyledi.

0
eric adams

Eric Adams, yaptığı konuşmasında ilk üç maaşını Bitcoin olarak alacağını da aktardı. Adams, bunun da kripto paralar konusunda ilk planı olduğunu ekledi.

Miami Belediye Başkanına Rakip

ABD’de Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, dün Bitcoin ile maaş alacağını açıklamış ve Miami’yi kripto dostu bir yer haline getireceğini aktarmıştı. New York Belediye Başkanı Eric Adams da buna benzer açıklamalar yaparak aynı şekilde ilk üç maaşını Bitcoin ile alacağını duyurdu. Böylece seçim öncesinde verdiği sözleri tutacağını da gösterdi.

Demokrat Parti’den seçilen Eric Adams Salı günü New York şehrinin bir sonraki belediye başkanı olarak seçimleri kazandı ve göreve geldiğinde kripto para birimini benimseme konusunda kampanya vaatlerini yerine getirmeye başladı.

Adams yaptığı açıklamada, “New York’ta her zaman büyük oluyoruz, bu yüzden belediye başkanı olduğumda ilk üç maaşımı Bitcoin ile alacağım” dedi. Adams, “NYC, kripto para birimi endüstrisinin ve diğer hızlı büyüyen, yenilikçi endüstrilerin merkezi olacak! Sadece bekle!” diye de ekledi.

Adams, Miami’nin yeniden seçilen belediye başkanı Francis Suarez’e yanıt olarak bu hafta başlarında tweet atan “bir sonraki maaşımı yüzde 100 Bitcoin ile alacağım” tweetini attı. Suarez, kripto podcast yayıncısı Anthony Pompliano’nun, önde gelen kripto para biriminde maaşını ilk kabul eden ABD’li politikacı olacağı konusunda gelişen meydan okumaya da yanıt vermiş oldu.

Suarez’den Adams’a Cevap Geldi

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez de bu tweet’e karşılık “Touché” tweetini attı. Adams’a “Seçim için tebrikler ve ilgili şehirlerimizi kripto başkenti yapmak için dostane rekabeti dört gözle bekliyorum!” dedi.

New York Şehri’nin Adams’a doğrudan Bitcoin’de ödeme yapıp yapamayacağı şu anda belli değil. Profesyonel sporcular, Russell Okung ve Sean Culkin gibi NFL oyuncularında mobil ödeme noktası Strike kullanılmıştı. Esasen, takımlar yine de kendi oyuncularına ABD doları olarak ödeme yaptı ve ardından her biri Strike’ın hizmetini kullanarak miktarı Bitcoin’e dönüştürdü.

Görünüşe göre Başkan Suarez Miami’de bunu yapacak. Miami’nin inovasyon şefi Mike Sarasti, Strike’ı Suarez’e gönderdiğini ve kendisinin zaten işlevselliği test ettiğini tweetledi. Sarasti, “Geçen hafta maaşımın bir kısmını alma deneyimim kusursuz geçti” dedi.

New York City ve Miami arasında, kendi şehirlerinde kripto ve blok zinciri endüstrilerini geliştirme konusunda dostane bir rekabet fikrinden daha fazlası olabilir.

Çarşamba günü Adams, Bloomberg’e Miami’nin markalı MiamiCoin’i ile liderliğini takip ederek New York City için bir CityCoin kripto para birimi başlatmayı hedeflediğini söyledi. CityCoin, MiamiCoin’in Ağustos ayında piyasaya sürülmesinden bu yana Miami için yaklaşık 20 milyon dolar gelir elde ettiğini geçen hafta tweetledi.

Exit mobile version