OKCoin Borsası ABD’nin 20 Eyaletinde Hizmete Başladı

Kripto para birimi OKCoin, 12 Eylül’de yayınlanan bir açıklama ile platform alım satım işlemlerini ABD’nin 20 eyaletine açtığını duyurdu. Açıklamaya...

0

Kripto para birimi OKCoin, 12 Eylül’de yayınlanan bir açıklama ile platform alım satım işlemlerini ABD’nin 20 eyaletine açtığını duyurdu.

Açıklamaya göre OKCoin; Alaska, Arizona, Colorado, Idaho, Illinois, Indiana, Kansas, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, Montana, Nevada, New Jersey, Tennessee, Teksas, Utah ve Wisconsin eyaletlerinde trade hizmetlerini başlattı.

OKCoin’de Pazarlama Başkan Yardımcısı Jim Nguyen, kendi bloğunda federal yasalara ve eyalet yasalarına uymak için değişimin her eyalette düzenleyicilerle işbirliği yaptığını belirtti.

CEO Tim Buyn şöyle dedi:

“Kripto para piyasasının tam potansiyeline ulaşması için, OKCoin gibi exchange platformları, dönüştürülebilir kripto para birimleri için, dijital ürünler ve/veya menkul kıymetler için mevcut olan düzenleyicilerle ve yenileriyle çalışmak zorunda.”

Açıklamada platformun, yapılan alım satım işlemleri için de ayrıca Para İletim Ruhsatları (MTL) başvurusunda bulunduğu belirtiliyor. OKCoin, lisansları aldıktan sonra, alım satım platformunu diğer ülkelere de getirmeyi planlıyor.

Bu arada, OKCoin bağlı kripto değişim kurucusu OKex Star Xu’nun 11 Eylül’de şüpheli kripto para dolandırıcılığı suçuyla Çin’de gözaltına alındığı iddia edildi. Teknoloji medyasına göre ZeroHedge, WFEE Coin’de bir grup yatırımcı – Xu’nun hissedarı olduğu bir şirket – şirkette sahtekarlık iddiaları hakkında yerel polis teşkilatına şikayette bulundu.

Ancak, 24 saat içinde Xu, polis sorgusunda dolandırıcılık iddialarını reddettiğini ve sonrasında ise serbest bırakıldığını açıkladı. OKEx’e ise, WFEE’nin yönelttiği iddiaları reddetti.

Andy Cheung COO, şöyle dedi:

“Bay Xu’nun WFEE ve şirketi ile eşit bir ilişkisi yoktur. WFEE, OKBC’nin [OK Blockchain Capital] ve diğer birçok sermayenin yatırımını satın almasına rağmen, WFEE whitepaper’ında ve ekip üyelerinde yapılan değişikliklerden sonra OKBC’ye bildirim vermemiştir. ”

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.