Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Opera, iOS için Kripto Para Cüzdanlı Tarayıcısını Başlattı

Opera, iOS için Kripto Para Cüzdanlı Tarayıcısını Başlattı

Web tarayısı Opera’nın arkasındaki şirket Opera Ltd., Android ve PC tarayıcılarına yerleşik bir kripto para cüzdanı ekledikten sonra, iOS için de yeni bir blok zinciri ve kripto paralara hazır tarayıcısını başlattı.

Şirketin iOS için Opera Touch tarayıcısı “kripto cüzdan entegrasyonu ve Web 3 desteği” içeriyor. Yani kullanıcılar MetaMask gibi bir uzantı kullanıyormuş gibi blokchain tabanlı uygulamalarla etkileşime girebiliyorlar. Şirket, bu yılın Mart ayında harekete geçti.

Şirket şimdi, Blockchain tabanlı uygulamaları destekleyen ve Windows, Mac, Linux, Android ve iOS dahil olmak üzere çeşitli işletim sistemlerinde yerleşik bir kripto para birimi cüzdanına sahip tarayıcılar sunuyor ve kullanıcıların “yeni nesil Web 3 uygulamalar ile sorunsuz bir şekilde etkileşime girmelerini sağlıyor.”

Şu anda, tarayıcı yalnızca ERC-20 tokenları, stabil kriptolar ve herhangi bir karşılıüı olmayan kripto paraları destekliyor, ancak şirketin bu yılın başlarında yaptığı açıklamada, TRON’u ve bir yıl içinde de birden fazla blokchain’i desteklemek istediğini belirtti.

Opera’nın Kripto Başkanı Harles:

Tüm modern tarayıcıların kripto cüzdanını entegre etmesi gerektiğine inanıyoruz. Bu, yeni iş modellerinin web üzerinde ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Opera, Web’de kripto kullanmanın sorunsuz ve kolay olmasını sağlayan ilk tarayıcıdır. Kripto topluluğundan gelen güçlü talebin ardından, şimdi bu deneyimi iOS’ta kullanılabilir hale getiriyoruz.

Basın açıklamasında şirket, artık kripto para birimlerinin ön plana çıktığını belirtti. Opera, IOS sürümüyle birlikte, Marble.Cards adında ademi merkeziyetçi bir uygulama (dApp) ile ortaklık yaptığını da duyurdu.

Opera Touch, kullanıcıların büyük telefon ekranlarını kolaylıkla kullanabilmelerini sağlamak için tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahip ve tarayıcıda cihazlar arasında sayfaları paylaşmayı kolaylaştıran özellikler bulunmakta.

Opera’nın ana Android tarayıcısı da işletim sistemi için kripto para birimi destekleyen bir tarayıcıdır ve kullanıcıların doğrudan cep telefonlarından kripto para satın almalarını kolaylaştırmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

Uniswap Ücretsiz 400 UNI Token Nasıl Alınır?

Gün içinde yaptığımız haberde Uniswap'ın kendi tokeni UNI'ı bugün piyasaya sürdüğünü belirtmiştik. Uniswap, 1 Eylül 2020'den önce en az bir kere işlem...

TRA Taraftar Token Satış Tarihi Belli Oldu

Trabzonspor, Chiliz ortaklığı ile, 2 saat sürecek olan TRA Taraftar Token satışını 22 Eylül Salı günü saat 15:00’de başlatacağını açıkladı.

Pantera Capital: Gelecekteki Enflasyon Kripto Para Fiyatlarını Artıracak

Kripto odaklı girişim şirketi Pantera Capital yöneticileri, gelecekteki enflasyonun Bitcoin ve diğer kripto varlıkların fiyatlarını artıracağını düşünüyor. Yeni bir...

DeFi Protokolü bZx Bir Kez Daha Saldırıya Uğradı!

Merkeziyetsiz finans (DeFi) borç verme protokolü bZx dün gece bir kez daha saldırıya uğradı ve akıllı sözleşmelerindeki hatalı bir kod nedeniyle 8...