Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Opera Touch! dApps ve Kripto Para Cüzdanı Bulunan Tarayıcı Tanıtıldı

Opera Touch! dApps ve Kripto Para Cüzdanı Bulunan Tarayıcı Tanıtıldı

Norveç merkezli yazılım şirketi Opera, iOS için Opera Touch sürümünü geliştirdi. Opera Touch’da, kripto para cüzdanının yanı sıra, ademi merkeziyetçi uygulamaların (dApps) da sahip olacağı açıklandı.

Opera, Ethereum topluluğunun isteklerini, iOS ve Android cihazlarda Web3 tarayıcı ile karşılamayı umuyor. Merkeziyetsiz uygulamaların (dApps) başarısı ve Ethereum topluluğunun talepleri, Opera Touch‘ın gelişmesine yol açtı.

Opera Touch, Apple’ın işletim sisteminde çalışan cihazlar (iPhone, iPad, vb.) için en yeni mobil web tarayıcısıdır. Tarayıcı, kripto para cüzdanı, dApp entegrasyonu ve Web3 tarama işlevlerine sahip.

Kripto cüzdanı, kullanıcıların Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve diğer birçok ERC20 tokenları gibi blockchain tabanlı dijital varlıkları saklamalarını sağlayacak.

Opera Touch ile kripto paraların kitlesel olarak korunacağını, böylece geçmişte oluşan hataların önleneceği belirtildi.  iOS için mobil tarayıcıya entegre olan bu cüzdan, işlemleri gerçekleştirmek için ayrı bir uygulama kullanma ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Opera şirketinden yapılan açıklamada;

“Kripto Cüzdanlı Opera, Ethereum Web3 API’yi destekleyerek bu dApp’lerle etkileşimi kullanıcıya sorunsuz kılıyor” 

Opera’ya göre, Web3 işlevlerinin iOS için web tarayıcısına entegrasyonu, karşılaşacak olumsuz engelleri ortadan kaldıraca. Web3, blok zincirleri, kripto para ve diğer dağıtık sistemler gibi yeni gelişen teknolojileri bir araya getiriyor.

Opera Touch, Blockchain tabanlı bir uygulama olmasının yanı sıra, web sayfasına doğrudan erişimi olan sitelerde, çerezleri silme olanağı sağlayan bir çerez iletişim engelleyicisi ile birlikte sunulacak.

 


Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar