Ana Sayfa Kripto Para Haberleri Osprey Funds CEO’su: ABD’deki ETF’ler Bu Yıl Onaylanmayacak

Osprey Funds CEO’su: ABD’deki ETF’ler Bu Yıl Onaylanmayacak

0

Bitcoin fonu Osprey Funds CEO’su Greg King, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde bir BTC borsa yatırım fonu (ETF) onayının gerçekleşmeyeceğini düşünüyor.

19 Temmuz’da Yahoo Finance’tan Jared Blikre ve Seana Smith‘e konuşan Greg King, Gary Gensler liderliğindeki ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) 2021 yılında bir BTC ETF onaylaması yapmayacağını söyledi.

Osprey Funds CEO’su, şimdiye kadar kripto düzenlemesi konusundaki açıklamalarında oldukça tarafsız olmasına rağmen, son yıllarda Massachusetts Institute of Technology’de blockchain üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Gensler‘in atanmasını çevreleyen kripto endüstrisindeki yutturmacayı hatırlattı.

ETF

Osprey Funds’ın ana şirketi olan Osprey, 2017’de kendi Bitcoin ETF’si için başvuruda bulunmuştu. Bu yüzden CEO, birkaç yıldır SEC ile görüşme halindeydi.

“Gensler yönetimi aracılığıyla bir Bitcoin ETF geliyorsa, benim görüşüm bu yıl olmayacak.”

King için, bu yılın başlarında yapılan ABD’deki çok sayıda Bitcoin ETF başvurusu, Bitcoin’in olağanüstü 2021 boğa koşusunu besledi. Daha sonra bunların henüz onaylanmaması bir gerilemeye katkıda bulundu. Ayrıca ABD’de özel sabit paralarla ilgili son düzenleyici açıklamaları özellikle Bitcoin veya Ethereum için yararlı olmadı.

Dün gerçekleşen Finansal Piyasalar Çalışma Grubu toplantısında ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, hükümetin stabilcoin’ler için düzenleyici bir çerçeve oluşturması için hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Bu yılın başlarında Yellen, kriptonun kötüye kullanımının giderek büyüyen bir sorun olduğu konusunda da uyarmıştı.

Bununla birlikte, Jerome Powell da Yellen‘ın çağrılarını yineledi. Eğer stablecoin’lerin ödemeler evreninin önemli bir parçası olacaksa, o zaman bir düzenleyici çerçeveye ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu manzaraya bakıldığında ve kripto ETF’lerinin Kanada, Avrupa gibi bölgelerde onaylandığı göz önüne alındığında King, ABD’nin çok geç kaldığını söyledi.

YORUM YOK

Bir Cevap Yazın

Exit mobile version