Oyun Endüstrisi Gelecekte Blockchain Gelişmelerinden Yaralanacak

Oyun ve blockchain endüstrisi arasında bariz bir ilişki vardır. Oyun dünyasını dönüştürmek bir gecede olmaz. Bununla birlikte, blockchain’i oyun dünyasına...

0

Oyun ve blockchain endüstrisi arasında bariz bir ilişki vardır. Oyun dünyasını dönüştürmek bir gecede olmaz. Bununla birlikte, blockchain’i oyun dünyasına çeşitli yöntemlerle entegre etmek için daha fazla çaba gösterilmektedir.

En popüler girişimlerden biri, oyun öğeleri satın almak, satmak veya ticaret yapmak için blockchain tabanlı para birimi kullanmak. Oyun içi ticaret ve gerçek dünya ticareti arasındaki çizgiler konuşurken, bu durum bulanıklaşıyor.

 

Gelecekte blockchain teknolojisinin, oyun endüstrisini etkileyebilecek birçok yolu vardır. Oyun içi varlık ticaretinde blockchain kullanmak, popüler bir girişim. Kripto para birimlerini mevcut oyunlara entegre etmek için bir seçenek de var. Özellikle çevrimiçi oyun söz konusu olduğunda, bu ikinci seçenek de geliştiriciler için keşfetmeye değer. Var olan kripto para birimlerini şimdiye kadar herhangi bir büyük oyun görecekmiyiz belli değil. Bu değişiklikleri kolaylaştırmak için kendi dijital varlıklarını inşa etme ihtimalleri daha yüksek gibi görünüyor.

Blockchain, Oyun Endüstrisini Değiştirebilir

Blockchain’i, oyunla ilgili verileri depolamanın bir yolu olarak da kullanmak mümkündür. Defter değişmez ve şeffaf olduğu için, verilerin nasıl geliştiğine dair hiçbir argüman olamaz. Basit oyunlar için bu çok mantıklı. Daha büyük projeler için, bu çözüm; örneğin, oyuncu hesaplarıyla ilişkili oyun verilerini başarıyla depolamak için kullanılabilir. Her şeyi merkezi sunucularda depolamanın önüne geçer. Dahası, bir blokçu ile, bu önemli verinin birden çok kopyası daima varolacaktır.

İşbirliği cephesinde ki fırsatlar da gözden kaçırılmamalıdır. Bu teknoloji, tamamen yeni nesil usta oyuncular ortaya çıkarabilir. Hatta bazı insanlar için tam zamanlı bir işe dönüşebilir. Etkileyici öyküler oluşturmak ve bunun için bir blokçu tabanlı para birimi ile para kazanmak sadece olasılıklardan. Masa üstü oyun dünyası bu teknolojiden çok yararlanabilir. Bu değişikliklerin hiçbiri bir gecede gerçekleşmeyecek, ancak seçenekleri göz önünde bulundurmak en iyisi.

Blockchain’in iyi yaptığı şeylerden biri, oyuncuların kazanacakları her ödülü almalarına izin vermek. Merkezi bir hizmet kullanmak yerine, verileriniz sonsuza kadar saklanacaktır. Ayrıca, bu kazançları uygun gördükleri şekilde harcamak ve kullanmak, kullanıcının ayrıcalığıdır. Profesyonel bir oyun kariyerine devam eden daha fazla insan tarafından, blockchain’in önemli rol oynayacağı kesin. Blockchain için oyun endüstrisinde ki fırsat sayısı neredeyse sonsuzdur. Tek gerçek sınırlama insanların hayal gücü ve başarı isteği.

In this article

Join the Conversation

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.