bitcoin
Bitcoin (BTC) $49,014.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,109.77
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $559.53
Ana SayfaKripto Para HaberleriPancakeBunny, Flash Loan Saldırısına Uğradı!

PancakeBunny, Flash Loan Saldırısına Uğradı!

Binance Smart Chain ağında bir merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü olan PancakeBunny’nin bir flash loan saldırısına uğradığı bildirildi. Bu saldırıyla birlikte BUNNY fiyatı %95 oranında düştü.

*Bilmeyenler için flash loan; DeFi üzerinde sadece bir blok (Ethereum’da blok süresin 15 saniyedir) içerisinde yapılan işlemlerin tümü olarak tanımlanabilir. 

Peck Shield tarafından yayınlanan bir Twitter gönderisinde bunun protokolün kullandığı AMM tabanlı oracle ile ilgili bir yazılımsal hatadan kaynaklanmış olabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte saldırganların VaultFliptoFlip kodunun ödül hesaplama mekanizmasındaki bir hatadan faydalanarak bu saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtiliyor.

Yaşanan bu saldırının sonunda 1 milyar dolar değerinin üzerinde BUNNY çalındı. Bununla birlikte PancakeBunny ekibi, saldırganların popüler PancakeSwap platformunu kullanarak büyük miktarda BNB’yi flash loan ile ödünç aldığını aktardı. Saldırganlar daha sonra normalden daha fazla miktarda BUNNY elde etmek için USDT/BNB ve BUNNY/BNB piyasalarının fiyatlarını manipüle ettiler.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
7.38%
$49,014.00
$3,617.23
Ethereum (ETH)
1.01%
$4,109.77
$41.51