bitcoin
Bitcoin (BTC) $60,991.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,082.25
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $477.01
Ana SayfaKripto Para HaberleriDeFiPancakeSwap, Binance Smart Chain Ağındaki İlk Milyar Dolarlık Proje Oldu

PancakeSwap, Binance Smart Chain Ağındaki İlk Milyar Dolarlık Proje Oldu

PancakeSwap (CAKE), son fiyat artışıyla birlikte Binance Smart Chain’deki (BSC) ilk milyar dolarlık proje haline geldi.

Tradingview‘den elde edilen veriler, CAKE fiyatının 17 Şubat’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 11.12$ seviyelerine ulaşarak %520 arttığını gösteriyor. Bu da, toplam piyasa değerini 1 Milyar Dolar’ın üzerine çıkardı.

DeFi, halihazırda Ethereum ağında çalışan en iyi projelerin çoğuyla öne çıktıkça, BSC gibi diğer ağlara dayanan protokoller, yüksek işlem maliyetlerinden ve gecikmiş onay sürelerinden sıkılan aktif kullanıcılara önemli bir alternatif oluyor.

BSC topluluğunun, Binance Coin (BNB) fiyatındaki artışa yanıt olarak gaz ücretini 15 Gwei’den 10 Gwei’ye düşürme kararı, işlem maliyetleri söz konusu olduğunda daha fazla istikrar arayan traderları daha da teşvik etti.

PancakeSwap’de toplam kilitli değer. Kaynak: Defistation

Defistation‘dan alınan verilere göre, PankcakeSwap protokolüne kilitlenen toplam değer, 23 Ocak’ta 150 Milyon Dolar’dan 17 Şubat’ta 2.477 Milyar Dolar’ a yükseldi. Bakıldığı zaman bu rakam bir aydan kısa bir süre için inanılmaz yüksek.

Platformdaki işlem hacmi de son haftalarda istikrarlı bir artış gördü ve veriler CAKE’nin şu anda Uniswap’in (UNI) ardından işlem hacmine göre ikinci sıradaki DEX olduğunu gösteriyor.

İşlem hacmine göre en iyi merkezi olmayan borsalar. Kaynak: CoinGecko

Kripto para piyasasındaki yükseliş ivmesi ve DeFi sektörünün hızlı genişlemesi, ilgili blok zincirleri için ağ işlemlerinde daha fazla artışa işaret ediyor. Ethereum’da yüksek işlem maliyetlerinin sonu görünmeyen ve kendilerini daha ucuz alternatifler olarak konumlandıran artan sayıda proje ile PancakeSwap, kripto para sektörü ana akım olmaya devam ettikçe muhtemelen daha da fazla potansiyele sahip olacak gibi görünüyor.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.01%
$60,991.00
$616.01
Ethereum (ETH)
2.24%
$4,082.25
$91.44