bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,411.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,908.79
tether
Tether (USDT) $0.998862
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.82
Ana SayfaKripto Para HaberleriPancakeSwap İle Etkileşime Giren Günlük Adresler Uniswap'i Geride Bıraktı

PancakeSwap İle Etkileşime Giren Günlük Adresler Uniswap’i Geride Bıraktı

Binance Akıllı Zincir tabanlı (BSC) AMM PancakeSwap ile etkileşime giren günlük adresler, Uniswap’ı geride bıraktı.

The Block Araştırma Direktörü Larry Cermak, bugün attığı bir tweet’te sözleşmelerle etkileşime giren günlük adresleri (7DMA) gösteren verileri paylaştı.

Grafikten, BSC tabanlı PancakeSwap ile etkileşime giren adres sayısının Uniswap akıllı sözleşmeleriyle etkileşimde bulunanları çok geride bıraktığı kolayca anlaşılabilir. Bununla birlikte, verilerle ilgili nüanslar açısından grafiğin tam olmayabileceğine dikkat çeken Cermak, PancakeSwap’in hızla yükselen popülaritesinin, Ethereum tabanlı Uniswap’ten farklı olarak düşük maliyetli DEX’e akın eden çok sayıda perakende yatırımcıya bağlanabileceğini de sözlerine ekledi.

Ancak bu, Uniswap’in üstünlüğü kaybettiği anlamına gelmez. Cermak, Uniswap’in aslında o kadar çok kullanıcıyı kaybetmediğini de ekliyor. Aslında, büyük likidite sağlayıcıları hala Uniswap likidite havuzlarına aktif olarak katılıyor ve bu yılın Mayıs ayında yüksek sermaye verimli Uniswap v3’ün yakında piyasaya çıkması nedeniyle büyük olasılıkla bunu yapmaya devam edecekler.

Dikkate değer bir şekilde, sürekli yükselişte olan sadece PancakeSwap akıllı sözleşmesi ile etkileşimlerin sayısı değil. Web trafiği, sosyal etkileşimler ve cüzdan adresleri gibi diğer tüm büyüme ölçütleri BSC destekli DEX için doğal olarak artıyor.

Ether, devam eden boğa koşusunun ortasında yükselmeye ve yeni ATH fiyatlarını kaydetmeye devam etse de, Binance kripto borsasının ve BSC’nin yerel token’ı olan BNB’nin fiyatındaki artış çok daha yüksek oldu.

Örneğin, yılın başında BNB’nin fiyatı 40 dolar civarında seyrederken, Ethereum fiyatı 800 dolar civarında işlem görüyordu. Nisan 2021’e hızlı bir şekilde ETH fiyatının iki katından fazla olmasına rağmen, BNB’nin fiyatı 10 kattan fazla yükseldi.

Açıkçası, BNB ve Solana gibi diğer rakip blok zincirlerin tanık olduğu fiyat takdirinin hızı, birçok kişinin gas ücretleri yakın zamanda sabitlenmezse Ethereum’un fiili akıllı sözleşme platformu olarak avantajını kaybedebileceğine inanmasına neden oldu.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
5.3%
$42,411.00
$2,247.78
Ethereum (ETH)
6.29%
$2,908.79
$182.96