Ana Sayfa İnceleme Yazıları PancakeSwap - Binance’in Yeni Verimli Tarım Protokolü

PancakeSwap – Binance’in Yeni Verimli Tarım Protokolü

Binance, kullanıcıların Binance Akıllı Zinciri’nde BEP20 tokenlarını kullanarak likidite sağlamasına olanak tanıyan yeni platformu PancakeSwap’i başlattı.

DeFi piyasasının başka bir gıda bazlı getiri protokolüne ihtiyaç duymadığını kabul eden Binance, PancakeSwap’in yeni bir stake özelliği sunduğunu ve Ethereum’daki yüksek işlem ücreti sorununu ortadan kaldıracağını belirtti.

”Evet, başka bir yemek protokolü. Ama bu sefer Binance Akıllı Zinciri’nde. Ücretler işlem başına 50$ değil, 0.03$ olduğunda işler farklı olacak mı?”

Diğer gıda temalı DeFi protokollerinin aksine PancakeSwap, daha popüler olarak tercih edilen Ethereum yerine Binance’in blok zinciri ağına dayanıyor.

“Biraz Ethereum’un SushiSwap‘ine (topluluk yönetişimi, likidite sağlayıcı belirteçleri toplama yeteneği) benziyor ama aynı zamanda bir tür stake etme mekanizması da içeriyor.”

PancakeSwap yalnızca BEP20 tokenlarını toplamak için kullanılabilir. Verim çiftçileri, BUSD, BNB veya BAND gibi tokenları kullanarak likidite sağlayabilir ve Pancake’in FLIP tokenlarını alabilirler.

Binance’e göre, Sushi protokolüne zaten aşina olan kullanıcılar, PancakeSwap protokolünü anlamakta herhangi bir sorun yaşamayacak.

CAKE ödülleri, ADA, EOS, LINK, BAKE ve Burger gibi gıda protokolleri dahil olmak üzere toplam 12 FLIP tokenı için mevcuttur. Ayrıca CAKE ödülleri, PancakeSwap için yönetişim tokenı olarak kullanılacak olan SYRUP kazanmak için de stake edilebilir.

Verim protokollerine olan yüksek talep ile birlikte Ethereum’daki işlem ücretleri, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı.

Son zamanlarda zarar gören DeFi platformları, geçici olarak Ethereum gas fee ücretlerini düşürdü ancak artan aktivite, en azından Ethereum 2.0 piyasaya sürülene kadar işlem maliyetlerini tekrar artıracağa benziyor.

Binance’e göre, PancakeSwap Ethereum ile rekabet edecek şekilde oluşturdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

En Çok Okunan

BTC Fiyatı 3 Ay İçinde 20.000 Dolar Olabilir; Mohit Sorout

Mohit Sorout, BTC fiyatı mevcut aralıktan çıktığında üç ay içinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükselebileceğini söylüyor. Bitcoin fiyatı...

OKEx Olayından Sonra Bitcoin Fiyatı 30 Dakika İçinde Aniden Düştü

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan OKEx, para çekme işlemlerini askıya aldıktan sonra, Bitcoin fiyatı sadece 30 dakika içinde %3...

Bitcoin Fiyatı Son Haberlere Rağmen Durgun: Fırtına Öncesi Sessizlik Mi?

Dün yayınlanan OKEx haberleri kripto para fiyatlarını düşürdü, ancak çoğu kripto para depolanmayı durdurdu. Bitcoin fiyatı 11.350$, Ethereum fiyatı ise 370$ civarında...

Dan Tapiero; BTC İçin Hala Çok Erken

Dan Tapiero, Amerikalıların yalnızca %7'sinin daha önce Bitcoin kullandığını ve Bitcoin'in ana akımda benimsenmesi için hala erken olduğunu gösteren bir anket paylaştı.