bitcoin
Bitcoin (BTC) $56,927.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,244.36
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $586.24
Ana Sayfaİnceleme YazılarıDeFi ProjeleriPancakeSwap - Binance’in Yeni Verimli Tarım Protokolü

PancakeSwap – Binance’in Yeni Verimli Tarım Protokolü

Binance, kullanıcıların Binance Akıllı Zinciri’nde BEP20 tokenlarını kullanarak likidite sağlamasına olanak tanıyan yeni platformu PancakeSwap’i başlattı.

DeFi piyasasının başka bir gıda bazlı getiri protokolüne ihtiyaç duymadığını kabul eden Binance, PancakeSwap’in yeni bir stake özelliği sunduğunu ve Ethereum’daki yüksek işlem ücreti sorununu ortadan kaldıracağını belirtti.

”Evet, başka bir yemek protokolü. Ama bu sefer Binance Akıllı Zinciri’nde. Ücretler işlem başına 50$ değil, 0.03$ olduğunda işler farklı olacak mı?”

Diğer gıda temalı DeFi protokollerinin aksine PancakeSwap, daha popüler olarak tercih edilen Ethereum yerine Binance’in blok zinciri ağına dayanıyor.

“Biraz Ethereum’un SushiSwap‘ine (topluluk yönetişimi, likidite sağlayıcı belirteçleri toplama yeteneği) benziyor ama aynı zamanda bir tür stake etme mekanizması da içeriyor.”

PancakeSwap yalnızca BEP20 tokenlarını toplamak için kullanılabilir. Verim çiftçileri, BUSD, BNB veya BAND gibi tokenları kullanarak likidite sağlayabilir ve Pancake’in FLIP tokenlarını alabilirler.

Binance’e göre, Sushi protokolüne zaten aşina olan kullanıcılar, PancakeSwap protokolünü anlamakta herhangi bir sorun yaşamayacak.

CAKE ödülleri, ADA, EOS, LINK, BAKE ve Burger gibi gıda protokolleri dahil olmak üzere toplam 12 FLIP tokenı için mevcuttur. Ayrıca CAKE ödülleri, PancakeSwap için yönetişim tokenı olarak kullanılacak olan SYRUP kazanmak için de stake edilebilir.

Verim protokollerine olan yüksek talep ile birlikte Ethereum’daki işlem ücretleri, Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında tüm zamanların en yüksek rakamlarına ulaştı.

Son zamanlarda zarar gören DeFi platformları, geçici olarak Ethereum gas fee ücretlerini düşürdü ancak artan aktivite, en azından Ethereum 2.0 piyasaya sürülene kadar işlem maliyetlerini tekrar artıracağa benziyor.

Binance’e göre, PancakeSwap Ethereum ile rekabet edecek şekilde oluşturdu.

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.5%
$56,927.00
$284.64
Ethereum (ETH)
1.71%
$4,244.36
$72.58