bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,336.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,137.97
tether
Tether (USDT) $1.01
binance-coin
Binance Coin (BNB) $486.02
Ana SayfaKripto Para HaberleriPara Transferi Şirketi MoneyGram, RippleNet Kullanmadığını Açıkladı

Para Transferi Şirketi MoneyGram, RippleNet Kullanmadığını Açıkladı

Küresel para transferi hizmeti MoneyGram, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple’a dava açmasının ardından blockchain ortağı Ripple ile olan işbirliği hakkında açıklama yaptı.

23 Aralık’ta yayınlanan bir basın açıklamasında MoneyGram, Forex işlemleri için Ripple‘ın On-Demand Liquidity (ODL) hizmetini ve RippleNet‘i asla kullanmadığını açıkladı.

“Hatırlatmak gerekirse, MoneyGram, ODL platformunu veya RippleNet’i tüketici fonlarının doğrudan transferleri için (dijital veya başka türlü) kullanmaz. Ayrıca MoneyGram, SEC eyleminin bir tarafı değildir.”

“MoneyGram, Ripple ile yapılan anlaşma süresince diğer geleneksel FX ticareti karşı taraflarını kullanmaya devam etti ve FX ticaret ihtiyaçlarını karşılamak için Ripple platformuna bağımlı değil.”


Haziran 2019’da Ripple ve MoneyGram, sınır ötesi ödemeler için stratejik bir ortaklığa girmişti. İşbirliğinin bir parçası olarak Ripple, MoneyGram hissesi karşılığında 50 Milyon Dolar’a kadar yatırım yapacaktı.

MoneyGram, Şubat ayında Ripple’dan 11,3 Milyon Dolar değerinde ek bir yatırım daha aldı. Bununla birlikte, daha önce haberini verdiğimiz üzere Ripple, MoneyGram’daki hisselerinin yaklaşık 15 Milyon Dolar’lık kısmını sattı.

MoneyGram’ın Ripple hizmetlerine bağımlı olmadığının ortaya çıkması, önceki olaylarla uyumlu görünüyor çünkü, yılın başlarında para transferi devi, blok zinciri ortağı yerine Visa’ya dayalı gerçek zamanlı bir havale hizmeti başlatmıştı.

MoneyGram’ın açıklaması, şirketler tarafından Ripple veya XRP ile ilgili olarak gerçekleştirilen bir dizi eylemden en sonuncusu. Çarşamba günü, yatırım fonu Bitwise Asset Management, XRP varlıklarını tasfiye etti.

Dün de bahsettiğimiz gibi, bazı kripto para borsaları da XRP tokenını listeden çıkarmaya başladı.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.2%
$61,336.00
$122.67
Ethereum (ETH)
2.72%
$4,137.97
$112.55