Ana Sayfa İnceleme Yazıları Borsalar Paribu Card Nedir? Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Paribu Card Nedir? Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Kripto para işlem platformu Paribu, kullanıcılarının hesaplarındaki kripto paralar ile alışveriş ve ödeme yapabilecekleri Paribu Card’ı tanıttı.

Paribu Card kullanıcıları, yapacakları ödemeleri parola girerek ya da temassız ödeme seçeneğiyle rahatça gerçekleştirebilecekler.

Paribu Card sahipleri, kartlarını yurt içinde ve yurt dışında yapacakları alışverişlerde kullanabilecek ve ATM’lerden TL çekme işlemi yapabilecekler.

Kullanıcılar, Paribu’da bulunan kripto paraları alışverişlerde kullanmak için seçebilecek, sıralayabilecek, istedikleri kripto paraları ise muaf tutabilecekler.

Paribu’ya üye olan ve kimlik doğrulmasını tamamlayan kullanıcılar, 1 Ocak 2021’e kadar ön başvuru yaparak Paribu Card’a ücretsiz sahip olabilecekler.

Paribu CEO’su Yasin Oral;

“Kullanıcılarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak yenilikler getirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımız Paribu Card ile alışverişlerinde, tıpkı banka kartlarında olduğu gibi anında ödeme yapabilecek. Paribu Card, bir yatırım aracı olarak kabul gören kripto paraların gündelik hayatımızda daha fazla yer alması açısından önemli bir adım.” dedi.

Yasin Oral, Bloomberg HT Kanalında Yayınlanan Finansal Teknoloji Programına Konuk Oldu.

Ayrıca, Paribu mobil uygulamasının ve web sitesinin yeni versiyonunu hayata geçireceklerini ifade eden Oral, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmelerine olanak sağlayan yeni ve geliştirilmiş bir eşleşme motorunun da yakında kullanıma sunulacağını belirtti.

Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

 • Paribu Card ile alışveriş yapmak istediğinizde, ödemede kullanılacak TL miktarınca kripto para o anki kurla TL’ye dönüştürülür.
 • Tıpkı banka kartlarında olduğu gibi parola girerek ya da temassız ödeme seçeneğiyle işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızı Türkiye’de ve dünyanın herhangi bir ülkesinde alışverişlerinizde ekstra hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizde kullanmak istediğiniz kripto paraları seçebilir, kullanım önceliklerini belirleyebilir, kripto para kullanımını kapatarak yalnızca TL bakiyenizle işlem yapabilirsiniz.
 • Paribu Card ile yapacağınız tüm harcamaları ve geçmiş dönem işlemlerinizi www.paribu.com’daki “Kart İşlemlerim” menüsü üzerinden inceleyebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızın limitini Paribu mobil uygulamasından veya www.paribu.com üzerinden güncelleyebilirsiniz.
 • Paribu Card şifrenizle tüm POS cihazlarında ve banka ATM’lerinde işlem yapabilirsiniz.
 • Paribu mobil uygulaması ve www.paribu.com’daki “Kart İşlemlerim” menüsünden istediğiniz limitte sanal kart oluşturabilir, internet alışverişlerinizi sanal kartınızla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızı Paribu mobil uygulaması ve www.paribu.com üzerinden yurt dışı işlemlerine açabilir, dilediğinizde zaman kapatabilirsiniz.
 • Paribu hesabınızdan Türk Lirası çekmek için Türkiye’deki tüm banka ATM’lerini kullanabilirsiniz.
 • Kartınızın güvenliğinden endişe ettiğiniz veya fiziksel olarak kartınıza erişemediğiniz durumlarda ise Paribu mobil uygulaması veya www.paribu.com üzerinden kartınızın kullanımını geçici olarak durdurabilir, kartınıza ulaştığınızda tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

En Popüler

BitMEX Borsasında Margin Trading Nasıl Yapılır?

Kaldıraç sistemine ve bakiyenin yüz katına kadar margin trading işlemi yapılabilmesine imkân sağlayan BitMEX, son zamanlardaki en çok rağbet gören kripto para borsalarından biri...

Kredi Kartıyla Bitcoin ve Altcoin Alınan Siteler (2020)

Bu yazımızda 2020 yılının sonlarına yaklaşırken güvenli şekilde kredi kartıyla Bitcoin ve kripto para alabileceğiniz bir platform olan CEX.IO'dan bahsedeceğiz. 2013 yılında bulut madencilik hizmeti...

Binance Coin (BNB) Nedir?

Malta'da bulunan devasa şifreleme para birimi olan Binance Coin (BNB), Binance'in kendi şifreleme para birimidir. Dünyanın en büyük şifreleme para birimi ticareti olan Binance'in...

DeFi Dünyası

DeFi Tokenları Son Düşüşlere Rağmen Kazanç Açısından Hala Birinci

Merkeziyetsiz finans (DeFi) tokenları, son piyasa düzeltmesi sırasında büyük bir geri çekilme yaşadı, ancak DeFi tokenları bu yıl içerisinde şimdiye kadar elde edilen kazançlar...

Yam Finance, DeFi Koruma Protokolü Umbrella’yı Başlattı

DeFi platformu Yam Finance, akıllı sözleşme istismarlarına ve saldırılara karşı havuz tabanlı güvenlik sunmayı amaçlayan Umbrella adlı yeni bir merkeziyetsiz koruma protokolü başlattı. Saldırı ihtimallerine...

Uniswap, Tüm Kullanıcılarına 400 UNI Gönderdi

Ethereum blok zincirinde en çok kullanılan merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, 16 Eylül'de UNI adında bir token yayınladı. Protokol, 1 Eylül'den önce borsayı kullanan her...