bitcoin
Bitcoin (BTC) $41,637.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,836.24
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $332.93
Ana SayfaKripto Para HaberleriParibu Card Nedir? Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Paribu Card Nedir? Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

Kripto para işlem platformu Paribu, kullanıcılarının hesaplarındaki kripto paralar ile alışveriş ve ödeme yapabilecekleri Paribu Card’ı tanıttı.

Paribu Card kullanıcıları, yapacakları ödemeleri parola girerek ya da temassız ödeme seçeneğiyle rahatça gerçekleştirebilecekler.

Paribu Card sahipleri, kartlarını yurt içinde ve yurt dışında yapacakları alışverişlerde kullanabilecek ve ATM’lerden TL çekme işlemi yapabilecekler.

Kullanıcılar, Paribu’da bulunan kripto paraları alışverişlerde kullanmak için seçebilecek, sıralayabilecek, istedikleri kripto paraları ise muaf tutabilecekler.

Paribu’ya üye olan ve kimlik doğrulmasını tamamlayan kullanıcılar, 1 Ocak 2021’e kadar ön başvuru yaparak Paribu Card’a ücretsiz sahip olabilecekler.

Paribu CEO’su Yasin Oral;

“Kullanıcılarımızın beklentilerini göz önünde bulundurarak yenilikler getirmeye devam ediyoruz. Kullanıcılarımız Paribu Card ile alışverişlerinde, tıpkı banka kartlarında olduğu gibi anında ödeme yapabilecek. Paribu Card, bir yatırım aracı olarak kabul gören kripto paraların gündelik hayatımızda daha fazla yer alması açısından önemli bir adım.” dedi.

Yasin Oral, Bloomberg HT Kanalında Yayınlanan Finansal Teknoloji Programına Konuk Oldu.

Ayrıca, Paribu mobil uygulamasının ve web sitesinin yeni versiyonunu hayata geçireceklerini ifade eden Oral, kullanıcıların işlemlerini daha hızlı gerçekleştirmelerine olanak sağlayan yeni ve geliştirilmiş bir eşleşme motorunun da yakında kullanıma sunulacağını belirtti.

Paribu Card İle Nasıl Alışveriş Yapılır?

 • Paribu Card ile alışveriş yapmak istediğinizde, ödemede kullanılacak TL miktarınca kripto para o anki kurla TL’ye dönüştürülür.
 • Tıpkı banka kartlarında olduğu gibi parola girerek ya da temassız ödeme seçeneğiyle işlemlerinizi anında gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızı Türkiye’de ve dünyanın herhangi bir ülkesinde alışverişlerinizde ekstra hiçbir ücret ödemeden kullanabilirsiniz.
 • Alışverişlerinizde kullanmak istediğiniz kripto paraları seçebilir, kullanım önceliklerini belirleyebilir, kripto para kullanımını kapatarak yalnızca TL bakiyenizle işlem yapabilirsiniz.
 • Paribu Card ile yapacağınız tüm harcamaları ve geçmiş dönem işlemlerinizi www.paribu.com’daki “Kart İşlemlerim” menüsü üzerinden inceleyebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızın limitini Paribu mobil uygulamasından veya www.paribu.com üzerinden güncelleyebilirsiniz.
 • Paribu Card şifrenizle tüm POS cihazlarında ve banka ATM’lerinde işlem yapabilirsiniz.
 • Paribu mobil uygulaması ve www.paribu.com’daki “Kart İşlemlerim” menüsünden istediğiniz limitte sanal kart oluşturabilir, internet alışverişlerinizi sanal kartınızla gerçekleştirebilirsiniz.
 • Paribu Card’ınızı Paribu mobil uygulaması ve www.paribu.com üzerinden yurt dışı işlemlerine açabilir, dilediğinizde zaman kapatabilirsiniz.
 • Paribu hesabınızdan Türk Lirası çekmek için Türkiye’deki tüm banka ATM’lerini kullanabilirsiniz.
 • Kartınızın güvenliğinden endişe ettiğiniz veya fiziksel olarak kartınıza erişemediğiniz durumlarda ise Paribu mobil uygulaması veya www.paribu.com üzerinden kartınızın kullanımını geçici olarak durdurabilir, kartınıza ulaştığınızda tekrar kullanıma açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.56%
$41,637.00
$1,482.28
Ethereum (ETH)
5.8%
$2,836.24
$164.50