bitcoin
Bitcoin (BTC) $42,785.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,911.54
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $353.46
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinPaxos Standard (PAX) Yeni Bir Stabil Kripto Para Üretiyor

Paxos Standard (PAX) Yeni Bir Stabil Kripto Para Üretiyor

New York merkezli kripto para şirketi Paxos, birkaç ay sonra başka bir stabilcoin üreteceğini açıkladı. Ancak yeni stabilcoin, Paxos Standard (PAX) gibi dolarla değil, kıymetli metallerle ve halka açık hisse senetleriyle desteklenecek.

Paxos CEO’su Chad Cascarilla, kripto para kullanıcılarımıza, bu yıl altın ve halka açık hisse senedi gibi değerli metaller tarafından desteklenecek yeni bir Paxos coin sunacaklarını açıkladı.

Paxos CEO’su Chad Cascarilla Fortune’un The Balancing the Ledger’la yaptığı röportajda, amaçlarının, bu varlıkları geliştirmek ve işlemleri daha düşük ücretle daha az bekleme süresi ve daha düşük risklerle tamamlamak olduğunu belirtti. Paxos, dolar, hisse senetleri ve değerli metaller dahil olmak üzere, daha farklı varlıkları hedefliyor. Yeni Paxos Standard üzerindeki testler tamamlandı ve 2019 yılı içerisinde kullanıcılarına sunulacak.

Bununla birlikte, yeni Paxos işleme koyulmadan önce, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonundan onay alınması gerekiyor. Paxos, New York’ta lisanslı olan ilk kripto para şirketi olmasına rağmen, geleneksel menkul kıymetleri blok zincirine devir edebilmeleri için biraz beklemeleri gerekecek. Yeni altın destekli kripto para birimi, Tether ve USDC dahil olmak üzere, büyüyen stabilcoin listesine katılacak.

Bu arada, Kore merkezli kripto para borsası ProBit, bu ayın başlarında Altın destekli kripto para birimi Digix Gold Token (DGX) ‘i listelemişti. Küresel bir ödeme platformu Blucon ise, DGX’i Şubat ayında ödeme yöntemi olarak entegre etmişti.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.65%
$42,785.00
$278.10
Ethereum (ETH)
0.35%
$2,911.54
$10.19