bitcoin
Bitcoin (BTC) $58,802.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,966.48
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $451.73
Ana SayfaKripto Para HaberleriPayPal, 2021 Yılında Kullanıcılar İçin Dijital Cüzdan Geliştirecek

PayPal, 2021 Yılında Kullanıcılar İçin Dijital Cüzdan Geliştirecek

PayPal, geçtiğimiz günlerde 2021 için kripto ve dijital cüzdan planlarının ayrıntılarını verirken, merkez bankası dijital para birimlerinin ise (CBDC) zaman alabileceğini belirtti.

PayPal, Kripto Talebinde Artış Görüyor

Fortune‘a göre küresel ödeme devi PayPal, kripto para birimi hizmetlerini dünya çapında genişletmeyi planlıyor. Şirket, 2020 yılının üçüncü çeyreği kazanç görüşmesinde planlarının daha detaylarını açıkladı.

PayPal’ın üçüncü çeyrek raporu, 247 Milyar Dolar’lık bir ödeme hacmini ortaya koyuyor ve %38’lik bir artışa işaret ediyor.

Yatırımcılarla yapılan üçüncü çeyrek kazanç görüşmesi sırasında PayPal’ın CEO’su ve Başkanı Dan Schulman, talep artışı nedeniyle şirketin günlük kripto satın alma limitini 10.000$’dan 15.000$’a çıkarma planlarını açıkladı. Schulman‘a göre, ABD’deki PayPal müşterilerinin yalnızca %10’u şu anda platformun kripto para birimi tekliflerine erişebiliyor.

Bu arada, Schulman‘ın belirttiği bir “bekleme listesi” de var ve bu liste şirketin beklentilerinin neredeyse üç katı.

Schulman ayrıca, 2021’in ilk yarısının bitiminden önce hizmetleri Venmo platformuna ve küresel olarak diğer müşterilere genişletmeyi planladıklarını ve ABD’deki tüm kullanıcıların yakında kripto hizmetlerine erişebileceklerini belirtti.

Merkez Bankaları İle Görüşmeler Yapıldı

PayPal CEO’su, kripto hizmetlerini küresel olarak genişletmenin yanı sıra merkez bankaları, kripto sektöründeki paydaşlar ve düzenleyiciler ile de görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

CBDC‘ler konusunda yorum yapan Schulman şunları söyledi:

“Platformumuzun CBDC kullanımını şekillendirmeye yardımcı olabileceğini düşünüyorum. Ayrıca platformumuzun ve şu anda uygulamaya koyduğumuz tüm yeni dijital altyapının bu yönetimi ve para hareketini daha verimli, daha ucuz ve daha hızlı hale getirmeye yardımcı olabileceğini de düşünüyorum.”

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.74%
$58,802.00
$2,199.19
Ethereum (ETH)
5.24%
$3,966.48
$207.84