bitcoin
Bitcoin (BTC) $48,485.00
ethereum
Ethereum (ETH) $3,481.06
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $416.28
Ana SayfaKripto Para HaberleriPayPal, ABD Müşterilerinin Kripto Para ile Ödeme Yapabilmesine İzin Verecek

PayPal, ABD Müşterilerinin Kripto Para ile Ödeme Yapabilmesine İzin Verecek

PayPal, milyonlarca müşterisinin çevrimiçi ödemelerde kripto para kullanmasına izin vermeye hazırlanıyor.

2020 sonbaharının sonlarında şirket, müşterilerinin dünya çapında 26 milyondan fazla tüccar ile satın alma işlemleri için Bitcoin, Ethereum, XRP ve bir dizi diğer coin’i kullanmalarına izin vermeyi planladığını duyurmuştu.

Bununla birlikte Bloomberg’den gelen son haber, şirketin ABD’li müşterilerinin kripto paraları küresel çevrimiçi işletmelerde kullanmalarına olanak tanıyacağı şeklinde. Açıklamanın ise bugün ilerleyen saatlerde yapılması bekleniyor.

Bununla birlikte, şirketin kripto para birimlerini kabul etme konusundaki söylentilerine ilişkin haberden sonra CEO Dan Schulman, söylentilerin doğru olduğunu ve hemen resmi bir açıklamanın yayınlanacağını Reuters’e doğruladı.

Ödeme hizmetinin, Bitcoin (BTC), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere şirketin desteklediği dört kripto para birimi için kullanıma sunulması bekleniyor. Kripto para birimleriyle ödeme yapan müşteriler, satın alımlarda işlem ücreti ödemeyecek ve satın alma başına yalnızca bir token kullanabilecekler.

Schulman; “Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, tuttuğunuz ve veya sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp gerçek dünyada milyonlarca tüccar ile işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
1.79%
$48,485.00
$867.88
Ethereum (ETH)
0.29%
$3,481.06
$10.10