bitcoin
Bitcoin (BTC) $61,004.00
ethereum
Ethereum (ETH) $4,051.12
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $475.28
Ana SayfaKripto Para HaberleriAltcoinPayPal, Kripto Alım Satım Hizmetlerini Birleşik Krallığa Taşıdı

PayPal, Kripto Alım Satım Hizmetlerini Birleşik Krallığa Taşıdı

Dünyaca ünlü ödeme devi PayPal, kripto para dünyasına adım attığından beri hareketleri sürekli olarak takip edilen şirketler arasında yer alıyor.

PayPal, Amerika Birleşik Devletleri’nde sunduğu kripto alım satım işlemlerini Birleşik Krallık bünyesinde de devam ettirecek adımı attı. Kripto para ticareti için uygun olan müşterilerine birkaç tane dijital para hizmeti PayPal ağı ile sunulabilecek.

Kripto Hizmetleri Birleşik Krallığa Taşındı

Kripto paraların ticareti konusunda en katı ülkelerden olan Birleşik Krallık, PayPal gibi küresel ödeme devine bu alanda izin verdi. Başta İngiltere olmak üzere Krallık bünyesindeki devletlerde Bitcoin, Ether, Litecoin ve Bitcoin Cash gibi birkaç tane kripto paranın alınıp satılabileceği müjdesini veren şirket, Ağustos ayında verdiği sözü de böylece tutmuş oldu. PayPal’ın Amerika Birleşik Devletleri dışında ilk kez kripto hizmeti sunduğu yerin İngiltere olması da dikkat çekici bir gelişme olarak hafızalarda yerini aldı. PayPal, ABD’de olduğu gibi, söz konusu dijital varlıkların işlemlerini ve elde tutulmasını kolaylaştırmak için Paxos’u kullanmaya devam edeceklerini söylüyor.

PayPal resmi twitter hesabı üzerinden duyurduğu haberinde, “Birleşik Krallık’taki tüm uygun müşterilerin artık PayPal hesaplarından #Kripto Para Birimi #Bitcoin, #Ethereum, #BitcoinCash ve #Litecoin satın alabileceğini, elinde tutabileceğini ve satabileceğini paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. PayPal uygulamasında buna dikkat edin” ifadelerini kullandı.

PayPal Kripto Para Hizmetlerini Genişletiyor

Ödeme devi Ekim ayında kripto para dünyasına adım atmış ve bu tarihten itibaren ciddi bir taleple karşılaşmıştı. Bugüne kadar yalnızca ABD’de bu hizmeti veren ödeme şirketi, Bu hizmetini Birleşik Krallığa taşıyarak önemli bir eşiği geçti. Getirdiği özellik sayesinde PayPal kullanıcılarının kripto para varlıklarını kullanarak çevrimiçi olarak mal ve hizmet satın almalarına izin veriyor.

Şirketin Başkan Yardımcısı ve Blockchain, Kripto ve Dijital Genel Müdürü Jose Fernandes de Ponte konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ponte, “Salgın, paranın dijitalleştirilmesi ve dijital finansın daha fazla tüketici tarafından benimsenmesi de dahil olmak üzere hayatımızın her alanında dijital değişimi ve yeniliği hızlandırdı” dedi. Hizmetler.” Bay de Ponte, “Küresel erişimimiz, dijital ödeme uzmanlığımız ve tüketici ve işletmeler hakkındaki bilgimiz, sıkı güvenlik ve uyumluluk kontrolleriyle birleştiğinde bize İngiltere’deki insanların kripto para birimini keşfetmelerine yardımcı olmak için eşsiz bir fırsat ve sorumluluk sağlıyor. Desteğimizi sunmak ve dijital para birimlerinin küresel finans ve ticaretin geleceğinde oynayacağı rolü şekillendirmeye anlamlı bir şekilde katkıda bulunmak için Birleşik Krallık’taki ve dünyadaki düzenleyicilerle yakın çalışmaya devam etmeye kararlıyız” dedi.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.22%
$61,004.00
$134.21
Ethereum (ETH)
0.86%
$4,051.12
$34.84