bitcoin
Bitcoin (BTC) $32,430.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,061.89
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $288.85
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinPeter Schiff'ten Michael Saylor'a: Sen Gerçekten Delisin, Zaten Yeterince Bitcoin'in Var!

Peter Schiff’ten Michael Saylor’a: Sen Gerçekten Delisin, Zaten Yeterince Bitcoin’in Var!

Michael Saylor, MicroStrategy şirketinin daha fazla Bitcoin satın almak için 1 milyar dolarlık hisse satacağını söyledikten sonra Peter Schiff, onu gerçekten bir deli olarak nitelendirdi.

Eğer tabiri caizse tam bir BTC düşmanı olan Peter Schiff, Michael Saylor‘un giderek daha fazla BTC satın almaya devam etme girişiminin anlamsız olduğunu savundu. Şirketin varlığa 1 milyar dolar daha tahsis etmeyi planladığı MicroStrategy’den gelen en son gelişmenin ardından önde gelen ekonomist, Saylor‘un gerçek bir deli olduğunu söyledi.

Schiff’ten Saylor’a: Sen Gerçekten Delisin

Kripto para piyasalarını az da olsa takip eden kişiler, kripto paralarla ilgili en çok sesi çıkan yorumcuların Saylor ve Schiff olduğunu iyi bilir. Bu iki kişiden BTC’ye karşı çıkan isim kuşkusuz ki altın sevdalısı olan Peter Schiff. BTC’ye olan desteği ise herkes tarafından bilinen MicroStrategy’nin kurucusu ve CEO’su Michael Saylor.

Peter Schiff

Bu ikili, birincil kripto para birimi hakkındaki görüş farklılığı konusunda daha önce de epeyce sözlü tartışmaya girdi. Bunların en sonuncusu, Saylor‘un yazılım devinin haberini bugün sizlerle paylaştığımız gibi 1 milyar dolarlık yeni bir menkul kıymet teklifi başlatma planlarını açıklamasının ardından çıktı. Firma, geçmişte yaptığı gibi bu hatırı sayılır miktarın bir kısmını BTC’ye ayırmayı planlıyor.

Schiff‘e göre, bu tür eylemler Saylor‘u gerçekten delirtti. Schiff, MicroStrategy’nin zaten BTC’ye gereğinden fazla sahip olduğunu ve eğer varlık Saylor‘un umduğu kadar başarılıysa zaten tüm hissedarının zengin olmuş olacağını söyledi.

Ayrıca Schiff, Saylor‘un hissedarlar ve yatırımcılar için gerçekten olumlu bir şey yapmak yerine Bitcoin’in çökmesini önlemek için daha fazla BTC satın aldığını iddia etti.

Kaynak: Twitter

MicroStrategy’nin Ağustos 2020’de BTC’yi ilk satın aldığı kamuoyuna açık hale gelse de, hikayenin kökeni aslında birkaç ay öncesine dayanıyor. Saylor‘un Miami’de düzenlenen son Bitcoin Konferansı sırasında açıkladığı gibi, 2020’nin başlarında COVID-19 pandemisi sırasında varlığın nitelikleri konusunda kendini eğitmeye başladı.

Michael Saylor

Saylor, kişisel ilk satın alımını o yıl 3 Haziran’da gerçekleşti. Yine de şirketi Ağustos’tan sonra satın almaya devam etti ve şu anda 90.000’den fazla kripto paraya sahip. Şirket 1 milyar dolar toplayıp tekrar BTC’ye koymaya devam ederse, yığını 100.000’in çok üzerine çıkabilir.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
0.25%
$32,430.00
$81.08
Ethereum (ETH)
2.26%
$2,061.89
$46.60