bitcoin
Bitcoin (BTC) $43,106.00
ethereum
Ethereum (ETH) $2,968.47
tether
Tether (USDT) $1.00
binance-coin
Binance Coin (BNB) $357.75
Ana SayfaKripto Para HaberleriBitcoinPolis Karakolunda Yasadışı Bitcoin Madenciliği Yapıldı

Polis Karakolunda Yasadışı Bitcoin Madenciliği Yapıldı

Polonya’da bugüne kadarki en garip yasadışı kripto para madenciliği vakası yaşandı. Polonya polisi kendi karakolunda yasadışı bir Bitcoin madenciliği operasyonu keşfetti.

Günlük Gazeta Wyborcza’nın bugün bildirdiğine göre, Polonya polisi Varşova’daki kendi karakollarında gizlice yapılan bir BTC madencilik operasyonunu yakaladı.

Sözcü Mariusz Ciarka yerel TVN24 televizyon kanalına verdiği demeçte, sivil bir BT uzmanının kripto para madenciliği için bir polis karakolundan elektrik çaldığını söyledi.

Ciarka, elektrik hırsızlığının oldukça hızlı keşfedildiğini söylese de, operasyonun tam olarak ne kadar zaman aldığı belli değil. Polis, olay nedeniyle sızabilecekleri endişesiyle kolluk kuvvetleri veri tabanlarına erişimi olmadığını söyledi. Bu olayı yapan kişi işten atıldı. Ayrıca yasadışı madenciliğe karışan bir kişi daha işten atılacak.

Bitcoin Madenciliği

Macaristan’dan bir belediye temsilcisi, geçen Ekim ayında ofisinde Bitcoin madenciliği yaparken yakalandı. Bu, Doğu Avrupa ülkesinde küçük bir siyasi skandala yol açtı. Bir bölge belediye başkanı fırsatçı madenciyi partisinin itibarını zedelemekle suçladı.

Aynı ay içinde, bir İtalyan havaalanında bir Ethereum madencilik çiftliği keşfedildi. Kripto para basmak için kullanılan diğer bazı yerler arasında tren istasyonları, bir ulusal bilim kurumu ve hatta nükleer santraller bulunuyor.

Daha önce de bildirdiğimiz gibi, Ukrayna polisi de yasadışı kripto madenciliği için kullanılan 5.000 teçhizata el koydu. Madenciler, oyun konsolları da dahil olmak üzere çeşitli cihazlar ile madencilik yapmak için bir elektrik tedarik şirketinin boş bir deposunu kullandılar.

Bir Cevap Yazın

En Çok Okunanlar

Bitcoin (BTC)
3.77%
$43,106.00
$1,625.10
Ethereum (ETH)
5.6%
$2,968.47
$166.23